Krzysztof Wojciechowski - Obrazy ujawnione

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 17:17
Wystawa fotografii w warszawskim CSW.

W historycznych piwnicach Zamku Ujazdowskiego w Warszawie otwarto wystawę fotografii Krzysztofa Wojciechowskiego.

Wystawa ma za zadanie przedstawić w sposób całościowy twórczość fotograficzną Krzysztofa Wojciechowskiego, który jako jeden z niewielu polskich fotografów nie znalazł do tej pory należytego zainteresowania dla swoich dokonań, często promując i prezentując dokonania innych.

Przez ponad 40 lat działalności jego twórczość fotograficzna przeszła bardzo ciekawą ewolucję, od konceptualno-minimalistycznych realizacji fotograficznych (wyludnione krajobrazy, „przypadkowy” para-reportaż uliczny) do projektów natury bardziej osobistej, intymnej, gdzie silnym akcentem jest odwołanie się do tradycji oraz pamięci oraz para-publicystyczne projekty odnoszące się do aktualnych wydarzeń politycznych.

Wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej można oglądać do 28.02.2010r.

Czytaj także

Wizualna medytacja

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2009 06:13
W Centum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Isaac Julien prezentuje pięciokanałową instalację wideo "WESTERN UNION: small boats", która stanowi refleksję na temat kosztów społecznych migracji zarobkowej do Europy. Praca jest jednocześnie dialogiem z klasycznym dziełem filmowym Viscontiego pt. Lampart.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe w sztuce współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 12:29
Centrum Sztuki Współczesnej od kilkunastu lat systematycznie powiększa swoje zbiory. Po raz piąty, jego dyrektor Wojciech Krukowski, zdecydował się zaprezentować publiczności eksponaty, które udało mu się zgromadzić na przestrzeni ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schizma sztuki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 11:09
Lata 90. to czas, który oceniamy dziś bardzo różnie. Możemy się spotkać z wieloma skrajnie różnymi ocenami pierwszej dekady wolności, Trzeciej RP. Czas po ’89 to również kolejna próba nowej definicji sztuki, artysty. Ten problem na wystawie „Schizma. Sztuka polska lat dziewięćdziesiątych” postanowił pokazać kurator wystawy, Adam Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografie Roni Horn

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 14:57
W CSW Zamek Ujazdowski można oglądać prace Roni Horn. Zobacz galerię zdjęć!
rozwiń zwiń