"Sufferosa"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 13:34
Wywiad z reżyserem pierwszego interaktywnego filmu internetowego.

22 lutego gościem „Stacji Kultura” był reżyser pierwszego interaktywnego filmu internetowego "Sufferosa" Dawid Marcinkowski. Forma filmu inspirowana jest grami komputerowymi: widz ma możliwość sterowania akcją, ale tylko w ramach wyreżyserowanych przez autora scen. W efekcie każdy odbiorca porusza się w przestrzeni „Sufferrosy” indywidualną ścieżką, po zakończeniu danej sceny to on decyduje bowiem, gdzie pójdzie dalej, a więc także wpływa na to, jak potoczy się akcja.

Projekt powstał non-profitowo, praca nad nim zajęła twórcy trzy lata. Wśród aktorów występujących w filmie znaleźli się m.in. Beata Tyszkiewicz i Michał Urbaniak (będą obecni na premierze), w ścieżce muzycznej wykorzystano utwory m.in. Sonic Youth czy Exploding Star Orchestra. Aktorzy występują bez honorariów, a muzycy zgodzili się na bezpłatne wykorzystanie ich utworów. FIlm będzie na stałe dostępny wyłącznie w sieci (dzień po premierze w kinie Muranów).

Zobacz więcej na temat: KULTURA Beata Tyszkiewicz
Czytaj także

Rozumieć naturę kultury

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2009 20:45
Platforma chce urynkowić wszystko, ale z kulturą jest tak, że ten rezultat jest bardzo odroczony, trzeba np. zainwestować w programy dla dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie jest teatrem, życie jest dramatem...

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2010 21:04
"Życie potrafi pisać scenariusze pełne takich metafor, powiązań, tak symboliczne... To jest scenariusz, którego żaden producent by nie zatwierdził."
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym jest scenariusz filmowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 22:05
W cyklu Encyklopedia Słuchacza Programu I – przed serią festiwali filmowych, próba odpowiedzi na pytanie – czy może powstać film bez scenariusza?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Profil osobowości „nieprzewidywalnego aktora”

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2009 21:00
Dan Korem opracował profil osobowości „nieprzewidywalnego aktora”– spójny zestaw cech i zachowań występujący u zamachowców i terrorystów. Jest Pionierem w dziedzinie badań nad mechanizmami powstawania gangów młodzieżowych.
rozwiń zwiń