Co oglądać? Nowości, starocie i spotkania online

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:54
Seriale w naszych domach są wciąż na topie. Kina nadal są zamknięte, ale dzięki licznym platformom streamingowym - mamy co oglądać. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/ Kaspars Grinvalds

shutterstock M-SUR film serial 1200.jpg
Seriale w sieci: "Znoszone historie" i "Wąż"

Posłuchaj
17:10 czwórka stacja kultura 22.04.2021 serial.mp3 Kaja Klimek poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Małomiasteczkowe kryminały dobrze się sprawdzają w dzisiejszych czasach i doskonale wiedzą to ich twórcy. Nowością w tym gatunku jest "Mare z Easttown", gdzie w rolę głównej bohaterki wciela się Kate Winslet.  - To super serial, należy go oglądać - zachwala Kaja Klimek. - Od pierwszej sekundy wciągnęło mnie to. Mare jest detektywem, pracuje w policji w małym miasteczku, w którym ciągle musi rozplątywać jakieś "imby". Ale ten serial nie powstał po to byśmy obserwowali małe sprawy i codzienność policjantki. Tam będzie więcej i wiemy to od pierwszego momentu. Tam atmosfera jasno buduje się w stronę bardzo negatywnego wydarzenia - dodaje.

To typowy kryminał z Pensylwanii. Dzieje się w małym miasteczku jesienią , dużo pada, są tu liczne leśne ostępy. Przyjeżdża policjant z innego miasta, żeby pomagać w śledztwie. Wszyscy są zaskoczeni tym, co się wydarzyło, ale jednak gdzieś kryje się mrok Kaja Klimek


Jednak "Mare z Easttown" to też przekonująca gra aktorska, doskonale ukazane więzi. Zdaniem Kai Klimek niesamowicie, konkretnie i precyzyjnie opowiedziane jest, jak działa ta społeczność. - Mnie to przykuło do tego serialu - przyznaje. - To dobra robota dobrze przygotowany serial

Mare of Easttown: Official Trailer | HBO

W "Stacji Kultura" Kasia Dydo i Kaja Klimek lubią też wracać do tego, co dobre. Takim serialem jest "American crime story. Sprawa O.J. Simsona", który niedawno przypomnieli twórcy amerykańskiego podcastu "You're wrong about". 

- To był niesamowity serial. Nagradzany. Ma nagrody Grammy i Złote Globy na koncie - przypomina gość Czwórki. - Ten serial przypomina nam jak dobry był kiedyś Netflix. Kiedyś odnajdywaliśmy tam seriale, które się dobrze oglądało - podsumowuje krótko.

FOX Polska/American Crime Story: Sprawa O.J. SImpsona - first look | FOX Polska


Kaja Klimek zaprasza również na spotkanie z wyjątkowym twórcą. W piątek (23.04) o 20.00 w ramach festiwalu Script Fiesta 9 i pół, krytyczka poprowadzi spotkanie z Ronem Leszemem. - To Mount Everest moich marzeń - ocenia. - Ron Leszem jest izraelskim pisarzem, dziennikarzem, współtwórcą serialu HBO "Euforia". To on ją wymyślił - przypomina. 

Ron Leszem w izraelskiej telewizji stworzył serial o młodych bohaterach. Gdy wyemigrował z Izraela zabrał serial ze sobą do Stanów, tam z innymi twórcami został on przełożony na "Euforię". 


Opublikowany przez Script Fiesta Środa, 21 kwietnia 2021

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 22.04.2021

Godzina emisji: 10.11

pj

Czytaj także

Te filmy można oglądać jak seriale: "Erotica 2022", "James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:37
Okazuje się, że pewne produkcje filmowe można oglądać jak seriale. Zdaniem Kai Klimek należą do nich nowa antologia "Erotica 2022" i seria filmów o Jamesie Bondzie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokumenty, animacje, historia - seriale, do których warto zajrzeć

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 12:26
"The Knick", czyli historie medyczne z początku XX wieku, dokumentalna produkcja od Adama Curtisa, czyli "Can't Get You Out of My Head", a także "City Of Ghosts", animowany serial nie tylko dla dzieci - z którym z nich warto spędzić czas?
rozwiń zwiń