Debiuty też jeżdżą na zagraniczne festiwale

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:45
9 filmów fabularnych, 4 dokumentalne i 3 animacje znajdziemy na najnowszym DVD Studia Munka. Zestaw DVD już został wyprodukowany, w dodatku z Czwórkowym Znakiem Jakości.
Audio

"Polskie Debiuty 2012" to potrójna płyta wydana przez Studio Munka to zestaw najnowszych filmów zrobionych przez polskie młode talenty. Studio Munka to jedno z ważniejszych miejsc dla młodych filmowców w Polsce. Aktualnie Studio świętuje wielki sukces - jeden z filmów tam wyprodukowanych będzie pokazywany w Cannes - "Portret z pamięci" autorstwa Marcina Bortkiewicza. Kalina Pietrucha, gość "Stacji Kultura"opowiadała o działalności Studia.

- Przede wszystkim produkujemy debiuty filmowe. Można u nas zrobić swój pierwszy film - długo czy krótkometrażowy, fabuły, dokumenty i animacje. Przyjmujemy pomysły i wspieramy rozwój projektu jak i produkcje i promocję - wyjaśnia Kalina Pietrucha. - Jeżeli pomysł jest dobry to praktycznie każdy może do nas przyjść. Oczywiście mamy jakieś swoje wytyczne, to musi być pomysł niezrealizowany wcześniej. To musi być debiutant. Głównie chodzi o ludzi po studiach filmowych, ale nie jest to zasada zaporowa - dodaje.

W Studiu Munka swoje filmy zrealizowali m.in. Maria Sadowska, Borys Lankosz, Marcin Bortkiewicz. Najnowsze obrazy zostaną wydane na płytach DVD pt. "Polskie Debiuty 2012". Zestaw 16 filmów jest już gotowy, a wkrótce trafi do sprzedaży.

- Staraliśmy się, żeby na DVD weszły najświeższe filmy, których nie było na poprzednim. Też te najciekawsze, i te które nie miały jeszcze swojej premiery.  Na płytach jest więc "Chomik" Bartka Ignaciuka - to bardzo zabawna historia, "Koleżanki" Sylwestra Jakimowa -  film już doceniony na festiwalach, "Basia z Podlasia" - lekki przewrotny film Aleksandra Dębskiego - wymienia Pietrucha.

W wielu debiutach filmowych zobaczymy znanych aktorów - jak to się dzieje, że ci chcą grać w filmach debitantów dowiesz się słuchając audycji Kasi Dydo i Kuby Kukli "Stacja Kultura".

(pj)

Czytaj także

Trwają Jesienne Spotkania z Polskimi Debiutami

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 13:44
Cykl spotkań złożony jest z siedmiu wydarzeń. Na każde składa się projekcja dwóch lub trzech krótkometrażowych filmów. Ale to nie koniec atrakcji, które dla miłośników kina przygotowało Studio Munka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne wyróżnienie dla "Lęku wysokości"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 17:27
Na 13. Mumbai Film Festival produkcja Bartosza Konopki zdobyła drugą nagrodę The Silver Gateway Award, a jej twórca dostał 25 tys. rupii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski film z szansami w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 11:05
- Największym sukcesem będzie dla mnie jeśli ktoś dzięki temu festiwalowi zdecyduje się zainwestować w mój debiut pełnometrażowy – mówił w Czwórce Marcin Bortkiewicz reżyser filmu "Portet z pamięci”.
rozwiń zwiń