X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W komiksie każdy ma swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 16:51
Komiksowe warsztaty stają się co raz bardziej popularne. Co raz więcej przedstawicielek płci pięknej realizuje się w tej formie artystycznej - sprawdź, co rysowały w Stalowej Woli pod okiem autorów "Marzi".
Audio
  • Autorzy komiksu "Marzi" opowiadają o warsztatach komiksowych w Stalowej Woli.

W czwórkowym studiu zagościł duet komiksowy ze Stalowej Woli Marzena Sowa i Sylvan Savoia. Do Warszawy przyjechali po czwartej edycji warsztatów komiksowych, które odbyły się w ich mieście.

- Uczestnicy robili komiks o mieście, na podstawie opowiadań mieszkańców ze Stalowej Woli. Każde warsztaty mają temat główny, ale każdy uczestnik wybiera, co mu się podoba, a później to będzie na bilbordach w Stalowej Woli - opowiada Marzena Sowa.

- Wszystkie 15 osób było bardzo utalentowanych i co było zaskakujące to to, że było bardzo dużo dziewczyn, które sobie doskonale radzą z komiksem - dodaje Sylvan Savoia.

Na warsztaty przyjechało 15 osób z różnych części Polski. Oprócz autorów komiksu "Marzi" prowadzącym był Kuba Wojnarowski. Pojawił się też Grzegorz Rosiński, który otwierał wystawę swoich prac w Stalowej Woli. Na tej ekspozycji (która wkrótce będzie podróżowała po Polsce) zobaczyć można, oprócz Thorgala i innych popularnych komiksów autora, początki rysunków Rosińskiego. - Widać jak Rosiński zaczynał, jak zmieniał styl - przyznaje Marzena Sowa.

W świecie komiksów trudno o konkurencję, autorzy ogladają swoje prace, ale jak twierdzi autorka "Marzi": w komiksie każdy ma swoje miejsce.

Drogi artystyczne Marzeny i Sylvana chwilowo rozeszły się, oboje pracują nad różnymi projektami - jakimi? i kiedy doczekam się kolejnego odcinka "Marzi" dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura" - posłuchaj załączonego dźwięku.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komiks promuje Opole

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 10:00
Obrazkowa opowieść o początkach grodu założonego nad Odrą przez wojów Mieszka I trafi do opolskich szkół i punktów informacji turystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja, Wendy i Dorotka w pornograficznym komiksie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 18:00
Alan Moore przeniósł bohaterki znane z dziecięcych opowieści w dorosły świat. Dodał im lat i umieścił w komiksie pod wiele mówiącym tytułem "Zagubione dziewczęta"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy nie lubią komiksów?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 13:00
Komiks jest sztuką bardzo wymagającą, szybko się go czyta, ale bardzo powoli się nad nim pracuje. Nieokreślony, dwuskładnikowy: sztuka + literatura. - Należy do ziemi niczyjej. Trudno uzyskać dla niego wsparcie finansowe w Polsce - mówią goście Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzotyczne historie o życiu w Polsce, które zadziwiły świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 18:27
Dokarmianie karpie, kolejka za papierem toaletowym... Komiks "Marzi” o życiu codziennym w dobie PRL-u cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach.
rozwiń zwiń