W komiksie każdy ma swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 16:51
Komiksowe warsztaty stają się co raz bardziej popularne. Co raz więcej przedstawicielek płci pięknej realizuje się w tej formie artystycznej - sprawdź, co rysowały w Stalowej Woli pod okiem autorów "Marzi".
Audio
  • Autorzy komiksu "Marzi" opowiadają o warsztatach komiksowych w Stalowej Woli.

W czwórkowym studiu zagościł duet komiksowy ze Stalowej Woli Marzena Sowa i Sylvan Savoia. Do Warszawy przyjechali po czwartej edycji warsztatów komiksowych, które odbyły się w ich mieście.

- Uczestnicy robili komiks o mieście, na podstawie opowiadań mieszkańców ze Stalowej Woli. Każde warsztaty mają temat główny, ale każdy uczestnik wybiera, co mu się podoba, a później to będzie na bilbordach w Stalowej Woli - opowiada Marzena Sowa.

- Wszystkie 15 osób było bardzo utalentowanych i co było zaskakujące to to, że było bardzo dużo dziewczyn, które sobie doskonale radzą z komiksem - dodaje Sylvan Savoia.

Na warsztaty przyjechało 15 osób z różnych części Polski. Oprócz autorów komiksu "Marzi" prowadzącym był Kuba Wojnarowski. Pojawił się też Grzegorz Rosiński, który otwierał wystawę swoich prac w Stalowej Woli. Na tej ekspozycji (która wkrótce będzie podróżowała po Polsce) zobaczyć można, oprócz Thorgala i innych popularnych komiksów autora, początki rysunków Rosińskiego. - Widać jak Rosiński zaczynał, jak zmieniał styl - przyznaje Marzena Sowa.

W świecie komiksów trudno o konkurencję, autorzy ogladają swoje prace, ale jak twierdzi autorka "Marzi": w komiksie każdy ma swoje miejsce.

Drogi artystyczne Marzeny i Sylvana chwilowo rozeszły się, oboje pracują nad różnymi projektami - jakimi? i kiedy doczekam się kolejnego odcinka "Marzi" dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura" - posłuchaj załączonego dźwięku.

(pj)

Czytaj także

Komiks promuje Opole

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 10:00
Obrazkowa opowieść o początkach grodu założonego nad Odrą przez wojów Mieszka I trafi do opolskich szkół i punktów informacji turystycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alicja, Wendy i Dorotka w pornograficznym komiksie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 18:00
Alan Moore przeniósł bohaterki znane z dziecięcych opowieści w dorosły świat. Dodał im lat i umieścił w komiksie pod wiele mówiącym tytułem "Zagubione dziewczęta"...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy nie lubią komiksów?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 13:00
Komiks jest sztuką bardzo wymagającą, szybko się go czyta, ale bardzo powoli się nad nim pracuje. Nieokreślony, dwuskładnikowy: sztuka + literatura. - Należy do ziemi niczyjej. Trudno uzyskać dla niego wsparcie finansowe w Polsce - mówią goście Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Egzotyczne historie o życiu w Polsce, które zadziwiły świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 18:27
Dokarmianie karpie, kolejka za papierem toaletowym... Komiks "Marzi” o życiu codziennym w dobie PRL-u cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach.
rozwiń zwiń