Pyszna kolacja w modowym atelier

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 14:53
Po wakacyjnej przerwie ruszają spotkania z cyklu "Przystawka z kultury", w czasie których można zjeść posiłek w towarzystwie osób ze świata kultury. O idei przedsięwzięcia opowiedziała w Czwórce jego pomysłodawczyni, Anna Król.
Audio

Jakie sygnały wysyłają nasze ubrania i jak wyglądają współczesne trendy w świecie mody, to wyjściowe tematy spotkania z projektantką Joanną Klimas, które odbędzie się w ramach „Przystawki z kultury”. Pod hasłem tym organizowane są comiesięczne kolacje, w czasie których zapisani goście mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi.

– Te spotkania mają charakter nieco wykładowy. Z założenia chodzi o to, żeby się czegoś dowiedzieć – mówiła w Czwórce Anna Król. - Czasami dyskusje, które z założenia są zaplanowane na dwie godziny przeciągają się i do czterech godzin – opowiadała.

Ważnym elementem tych spotkań są potrawy przygotowywane przez znakomitego i niekonwencjonalnego kucharza, Aleksandra Barona. – On nie tylko wspaniale gotuje, ale uprawia też coś w rodzaju kulinarnego teatru – wyjaśniał gość „Stacji kultura”.

Tematem następnej „Przystawki z kultury” będzie kobieca głowa i to jak historia i obyczaje wpływają na kobiece uczesanie. Zapisy odbywają się przez stronę projektu. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Przystawka z kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 10:00
Nowy klub kulinarno-kulturalny i inne nietypowe spotkania ze sztuką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Gessler: o tym, co jemy, decydują ludzie bez smaku

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 10:00
Gość Jedynki podkreśla, że kucharze są takimi samymi twórcami jak malarze. Ale żeby tworzyć dobre, piękne, nowe smaki potrzebny jest talent. Jedni go mają, inni nie...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaplanuj, kup, zjedz - nie wyrzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 09:00
Narzekamy, że jedzenie jest drogie, ale nie szanujemy go. Polacy w ciągu roku wyrzucają 9 milionów ton produktów spożywczych.
rozwiń zwiń