Janas rozstaje się z Polonią

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 10:24
Nowym dyrektorem sportowym "Czarnych Koszul" zostanie Jan de Zeeuw.

Przegląd Sportowy: Paweł Janas ma prawo nie lubić Holandii. Latem 2006 roku w reprezentacji Polski zastąpił go Leo Beenhakker, przyprowadzony do ówczesnego prezesa PZPN Michała Listkiewicza przez jego rodaka Jana de Zeeuwa. Kilka tygodni temu ten sam de Zeeuw przyleciał do właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego i zaproponował mu trenera z Niderlandów - Theo Bosa, który przejął zespół Czarnych Koszul po Janasie. Wczoraj były selekcjoner reprezentacji Polski, ostatnio pełniący w Polonii funkcję dyrektora sportowego, w ogóle pożegnał się z pracą w klubie z Konwiktorskiej. Kto przejmie jego zadania? Oczywiście Jan de Zeeuw.

Okoliczności rozstania Janasa z Polonią nie są do końca jasne. Oficjalna informacja mówi, że strony rozstały się za porozumieniem stron. "Sam przyszedł do mnie z tą propozycją, gdy zobaczył, ilu menedżerów pojawiło się ostatnio w klubie" - mówi właściciel klubu Józef Wojciechowski. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że z pomysłem rozwiązania umowy wystąpiła Polonia. Sam Janas, jak to ma w zwyczaju, milczy jak zaklęty.

Rozstanie z Janasem nie jest żadnym zaskoczeniem. Były selekcjoner reprezentacji Polski nijak nie pasował do nowej koncepcji prezesa Wojciechowskiego, który wszedł na holenderski szlak. Popularny "Janosik" niby od stycznia pełnił ponownie rolę dyrektora sportowego, jednak transferami zajmował się w klubie Marek Citko do spółki z Janem de Zeeuw.

Co dalej z Janasem? My mając w pamięci początki "Janosika" w Polonii i kopanie dołków pod Jose Marii Bakero mamy nadzieję, że zdecyduje się na wcześniejszą emeryturę i skupi się na polowaniach. Znając jednak Janasa jesteśmy przekonani, że prędzej czy później wyląduje on na ławce trenerskiej, bądź dyrektorskim krześle innego polskiego klubu. Może tym razem zamiast skupiać się na walce o stołki zajmie się solidną pracą?

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Prezes Polonii Warszawa zwolni Janasa?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 22:15
Czy prezes Polonii Warszawa znów zdecyduje się na zmianę trenera? Józef Wojciechowski w tym sezonie wyrzucił już z klubu Jose Bakero, a być może niedługo ten sam los spotka Pawła Janasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janas usunięty z ławki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 10:05
107 dni Paweł Janas był trenerem "Czarnych Koszul". Teraz wróci na stanowisko dyrektora sportowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciechowski podziękował Janasowi

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 10:46
Niespełna cztery miesiące Paweł Janas trenował piłkarzy Polonii Warszawa. Prezes klubu, Józef Wojciechowski ogłosił, że szuka nowego szkoleniowca.
rozwiń zwiń