Polskie Radio
Section05
wcześniejsza emerytura

ZUS: duże zainteresowanie wcześniejszą emeryturą

Już od 1 października kobiety znów będą mogły przechodzić na emeryturę po osiągnięciu wieku 60 lat, a mężczyźni – 65. W związku z tym, od początku lipca kilkuset doradców w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udziela niezbędnych informacji przyszłym emerytom. – Konsultacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Andrusiewicz z ZUS.
Zobacz więcej na temat:  ZUS emerytura wiek emerytalny w Polsce

KRUS: częściowa i wcześniejsza emerytura dla rolników. Komu przysługują?

Rolnicy, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, mogą przejść na emeryturę częściową, albo jeszcze do 31 grudnia 2017 roku skorzystać z wcześniejszej emerytury. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o któreś z tych świadczeń, wyjaśnia Ewa Jaworska-Spičak z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  KRUS rolnictwo emerytura wcześniejsze emerytury

Senacka komisja rolnictwa o emeryturach rolniczych

Senacka komisja rolnictwa nie zajęła w czwartek stanowiska w sprawie ustawy o emeryturach. Senatorowie zgłosili poprawki, jednak podczas głosowania ta sama liczba senatorów była za i przeciw poprawkom. Zgodnie z regulaminem oznacza to, że komisja nie zajęła stanowiska w sprawie ustawy, a jest ono konieczne. Odbędzie się więc kolejne posiedzenie komisji i ponowne głosowanie.
Zobacz więcej na temat:  emerytura KRUS ustawa emerytalna ZUS