X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wcześniejsza emerytura

ZUS: duże zainteresowanie wcześniejszą emeryturą

Już od 1 października kobiety znów będą mogły przechodzić na emeryturę po osiągnięciu wieku 60 lat, a mężczyźni – 65. W związku z tym, od początku lipca kilkuset doradców w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udziela niezbędnych informacji przyszłym emerytom. – Konsultacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Andrusiewicz z ZUS.
Zobacz więcej na temat:  ZUS emerytura wiek emerytalny w Polsce wcześniejsza emerytura

KRUS: częściowa i wcześniejsza emerytura dla rolników. Komu przysługują?

Rolnicy, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, mogą przejść na emeryturę częściową, albo jeszcze do 31 grudnia 2017 roku skorzystać z wcześniejszej emerytury. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o któreś z tych świadczeń, wyjaśnia Ewa Jaworska-Spičak z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  emerytura KRUS rolnictwo wcześniejsza emerytura wcześniejsze emerytury

Senacka komisja rolnictwa o emeryturach rolniczych

Senacka komisja rolnictwa nie zajęła w czwartek stanowiska w sprawie ustawy o emeryturach. Senatorowie zgłosili poprawki, jednak podczas głosowania ta sama liczba senatorów była za i przeciw poprawkom. Zgodnie z regulaminem oznacza to, że komisja nie zajęła stanowiska w sprawie ustawy, a jest ono konieczne. Odbędzie się więc kolejne posiedzenie komisji i ponowne głosowanie.
Zobacz więcej na temat:  emerytura KRUS ustawa emerytalna wcześniejsza emerytura ZUS