Stoch wskoczył na podium w Sapporo

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 13:28
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Wygrał po raz pierwszy w tym sezonie Japończyk Daiki Ito. Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Anders Bardal.

Dzięki temu Bardal awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Stoch na piąte. Lider Austriak Andreas Kofler uplasował się na dziewiątej pozycji, jego rodak Thomas Morgenstern na 16. Piotr Żyła został sklasyfikowany na 13. miejscu, Krzysztof Miętus na 20. W Sapporo nie startowali zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Szwajcar Simon Ammann.

Po pierwszej serii liderem był Ito lądując na 134 m. Stoch oddał skok o cztery metry krótszy i był drugi, a trzeci niespodziewanie Norweg Andres Fannemel - 131 m. Morgenstern, który w Japonii już trzy razy zwyciężał, a ośmiokrotnie stawał na podium, doleciał tylko do 114 m, co dało mu 23. pozycję. Także prowadzący w PŚ Kofler nie błysnął formą, skoczył 117,5 m i zajmował 18. lokatę. Odpadł Maciej Kot zajmując 38. miejsce po skoku na odległość 105 m.

W finale, gdy Morgenstern wylądował na 132,5 m, organizatorzy natychmiast obniżyli rozbieg z 8 na 7 belkę startową obawiając się o bezpieczeństwo zawodników. To jednak nie wszystkim uniemożliwiło długie skoki, Norweg Vegard Haukoe Sklett doleciał do 138,5 m i awansował z dziewiątego na czwarte miejsce. Także jego rodak Bardal uzyskał 135 m i "wskoczył" na drugi stopień podium. Stoch w drugiej serii nie doleciał do 130 m, uzyskał 127 m i zajął w konkursie trzecie miejsce. Ito zapewnił sobie historyczne zwycięstwo po lądowaniu na 130 m. To jego ósme podium w karierze. Dwa lata temu w Sapporo był trzeci. Kofler utrzymał pozycję lidera w punktacji łącznej, a jego przewaga nad Bardalem wynosi 45 pkt. Stoch jest piąty, zaś zajmujący szóstą pozycję Niemiec Richard Freitag traci do Polaka 14 pkt.


Czytaj także

Mega Stoch, mega publiczność, mega konkurs!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 23:01
- Jestem mega zadowolony! Wygrywać dla takiej publiczności to najczystsza przyjemność - powiedział Kamil Stoch po konkursie w Zakopanem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PŚ: Schlierenzauer wyrównał rekord Małysza

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 17:30
Gregor Schlierenzauer wygrał w Zakopanem konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Austriak wyprzedził na Wielkiej Krokwi Niemca Richarda Freitaga i Norwega Andersa Bardala.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małysz obrażony na Tajnera za sms

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 15:59
Wciąż nie milkną echa nieobecności Adama Małysza na weekendowych zawodach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
rozwiń zwiń