Pogrom w Monachium, Inter za burtą!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 01:32
Bayern Monachium i Olympique Marsylia wywalczyły awans do 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium rozgromił FC Basel 7:0 (3:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału. W pierwszym spotkaniu w Szwajcarii gospodarze wygrali 1:0.

Najwięcej, bo aż cztery trafienia zaliczył niezawodny Mario Gomez. Kolejne dwie bramki dorzucił Holender Arjen Robben, a jadno trafienie na swoim koncie zapisał Thomas Mueller. Wtoekowym pogromem Bayern zapisał się w klasyfikacji wszech czasów uwzględniającej najbardziej efektowne zwycięstwa w tych rozgrywkach. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Liverpool, który w 2007 roku pokonał u siebie Besiktas Stambuł aż 8:0. Rezultat 7:0 w sięgającej 1992 roku historii LM padł po raz piąty. Bayern podobnie wysokie zwycięstwo odniósł trzy lata temu - 10 marca 2009 pokonał na własnym stadionie Sporting Lizbona 7:1.

Niezwykle emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Mediolanie, gdzie Inter pokonał rywala , ale... odpadł z rozgrywek. nter Mediolan wygrał z Olympique Marsylia 2:1 (0:0) w rewanżu. Do ćwierćfinału awansował jednak zespół francuski, który w pierwszym spotkaniu zwyciężył 1:0. Od 75. minuty, po bramce Milito, zapowiadało się na dogrywkę, ale w dramatycznej końcówce, w doliczonym czasie gry Brandao uszczęśliwił Francuzów, a gol Pazziniego z rzutu karnego okazał się trafieniem na otarcie łez.

md

Pięć bramek zdobył dla Barcelony Argentyńczyk Lionel Messi w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen.

Tysiące kibiców świętowało całą noc na Cyprze awans piłkarzy Apoelu Nikozja do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. To historyczny sukces tej drużyny.

Zwycięstwo 7:1 nad Bayerem Leverkusen jest najwyższą wygraną piłkarzy FC Barcelony w Lidze Mistrzów od ponad... pół wieku.