Podaj łapę Czwórce - świętujemy Dzień Kundelka

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 10:45
W Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy, Czwórka zorganizowała wyjątkowe wydarzenie pod hasłem "Podaj łapę Czwórce".
Podczas Czwórkowej akcji w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem każdy mógł wyprowadzić psiaki na spacer
Podczas Czwórkowej akcji w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem każdy mógł wyprowadzić psiaki na spacerFoto: Czwórka

W ramach akcji dziennikarze Stacji, słuchacze oraz przyjaciele radia i miłośnicy zwierząt wspólnie odwiedzili schronisko i zabrali bezpańskie psy na spacer. Do akcji mógł przyłączyć się każdy, wystarczyło przyjść do Azylu lub znaleźć schronisko w swojej okolicy i wybrać się z czworonogiem na przechadzkę. 

25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji Czwórka w poprzedzającą ten dzień sobotę 22 października zorganizowała wydarzenie społeczno-edukacyjne w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy. Podczas Czwórkowej akcji dziennikarze, biegacze i wszyscy miłośnicy zwierząt mieli okazję wybrać się na spacer w towarzystwie dowolnego psiaka. Skoro święto, to były oczywiście prezenty - każdy uczestnik mógł przyniesieść na przykład jedno opakowanie karmy dla zwierząt.

Ponadto na antenie Czwórki przez cały tydzień nadawaliśmy specjalne audycje.

17 października w "Czacie Czwórki" opowiadaliśmy o specjalnej platformie pomagającej znaleźć opiekuna dla zwierzaka w danej okolicy, a 19 października w "Stacji Nauka" słuchacze dowiedzieli się m.in. jak powstają rasy psów.

"Dniu Kobiet", 21 października, Kamil Pawlewski, czyli "Ekskluzywny menel", opowiadał o akcji "Dopasowani kompani" a w "Dajesz radę" dziennikarze sprawdzili, jak poradzić sobie z psem po adopcji.

W sobotę zaś, 22 października, w "Sobotologii" nasi reporterzy, Justyna Tylczyńska i Maciej Oswald, radzili jak być wolontariuszem w azylu,  w "Rozbieganych" Pascal Brodnicki mówił o swojej miłości do czworonogów, a w "Pasjonautach" z Olą, Michałem i Luśką Makulskimi przekonywaliśmy do podróżowania z pupilami, natomiast Leszek Stanek tłumaczył dlaczego opieka nad psem to odpowiedzialność.

Akcja "Podaj łapę Czwórce" odbyła się 22 października w godz. 10.00-16.00, w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem.

Wsparli ją uczniowie i nauczyciele z XXV LO im. Józefa Wybickiego w Warszawie.

Od września Czwórki można słuchać w Internecie na stronie czworka.online, w smartfonach po ściągnięciu darmowej, dostępnej na wszystkich platformach aplikacji „Polskie Radio” oraz w cyfrowych radioodbiornikach.

mat.pras./pj/jsz

Czytaj także

Schronisko - to nie wakacje dla psa. Nie porzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 19:50
- Przed wakacjami obserwujemy wzrost liczby porzucanych zwierząt, szczególnie psów i kotów - mówi Łukasz Balcer z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Ludzie sobie szukają wymówek, a po prostu nie zasługują na takiego przyjaciela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat? Jesteś potrzebny zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:49
Praca w schronisku dla psów i kotów, ratowanie koni przed rzezią, walka z przemysłem futrzarskim, pomoc delfinom - tu najważniejsze są serce i empatia.
rozwiń zwiń