Wolontariat? Jesteś potrzebny zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:49
Praca w schronisku dla psów i kotów, ratowanie koni przed rzezią, walka z przemysłem futrzarskim, pomoc delfinom - tu najważniejsze są serce i empatia.
Pomoc zwierzętom to świetny pomysł na wakacje
Pomoc zwierzętom to świetny pomysł na wakacjeFoto: Pixabay.com/Public Domain/YamaBSM

Obszarów, w których dostępny jest wolontariat na rzecz zwierząt jest wiele, a wakacje to świetny moment, by zacząć pomagać. 

Okazuje sie, że w praktyce umiejętności, posiadane certyfikaty czy wykształcenie, wcale nie są najwazniejsze. W takich pracach liczy się chęć i serce dla naszych czworonożnych przyjaciół. O możliwościach i rodzajach wolontariatów w organizacjach prozwierzęcych porozmawiamy w najbliższą środę.

***

Na "Dajesz radę" zapraszamy w środę (6.07) w godz. 14.05-15.00. Audycję poprowadzi Justyna Majchrzak.

kd/gs

Czytaj także

Wolontariat w schronisku - do serca przytul psa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 14:25
Nie trzeba od razu adoptować psa ze schroniska, jeśli nie ma się na to warunków. Zwierzętom można pomagać na wiele różnych sposobów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariuszka, która ratowała słonie i antylopy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 09:00
Ewa Bukalska spędziła dwa tygodnie w afrykańskim kraju Botswana, gdzie likwidowała pułapki na dzikie zwierzęta, naprawiała drogi i liczyła stada przy wodopoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cyrwus zachęca: bierzcie się za kociaki

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 16:00
Popularny aktor po raz kolejny został bohaterem kampanii na rzecz czworonogów - tym razem kotów - w akcji organizowanej przez fundację "Miasto Kotom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko - to nie wakacje dla psa. Nie porzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 19:50
- Przed wakacjami obserwujemy wzrost liczby porzucanych zwierząt, szczególnie psów i kotów - mówi Łukasz Balcer z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Ludzie sobie szukają wymówek, a po prostu nie zasługują na takiego przyjaciela.
rozwiń zwiń