Zimowe ferie z Czwórką. Dzieje się!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 15:30
Ferie zimowe trwają. Z tej okazji słuchacze radiowej Czwórki do 26 lutego mogą usłyszeć wszystko, co chcieliby dowiedzieć się o sposobach spędzania zimy. Od imprez sportowych w danych rejonach kraju, przez metody wykorzystywania dronów i kamer GoPro do filmowania zimowych wyczynów, aż po nartorolki. W zimowej ofercie Czwórki nie braknie również audycji plenerowych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy Polskiego Radia do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Od 16 stycznia do 26 lutego można usłyszeć najrozmaitsze audycje przygotowane z myślą o zimowych planach młodych Polaków.

Zimowy przegląd ramówki warto zacząć od czwartkowego cyklu pod hasłem "Ferie w domu" (godz. 7.15). To  propozycja dla tych, którzy spędzają ferie w domu i chętnie nadrobią zaległości w oglądaniu, czytaniu i graniu. Podczas czwartkowej audycji prezentowane będą propozycje filmów, książek, gier planszowych i innych atrakcji, które pomogą urozmaicić czas.

W popołudniowych serwisach kulturalnych o godz. 17.30 będzie można dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych związanych z feriami (zima w mieście, propozycje na ferie domów kultury), zaś w paśmie sportowym codzienna prognoza pogody dla regionów, w których obecnie trwają ferie oraz przegląd najbliższych, zimowych imprez sportowych.

W piątki redakcja zaprasza na "Stację Kultura", w której usłyszeć można wywiady ze znanymi muzykami o ich wspomnieniach z dzieciństwa, czyli o tym, jak spędzali ferie zimowe. Natomiast w piątki i wtorki "Stacja Nauka", a w niej ciekawostki historyczne, dotyczące pierwszego wyciągu narciarskiego na świecie, wynalezienia nart, sanek, łyżwiarstwa, curlingu, a nawet informacja o warunkach na stokach (nie tylko w górach), informacje o lodowiskach, grubości tafli i wszelkich spraw związanych z bezpiecznym uprawianiem sportów zimowych.

Wybierającym się na zimowy wypoczynek polecamy cykl materiałów poświęcony podróżowaniu zimą - emitowany w każdy poniedziałek po godz. 19.00. Natomiast dla sportowych zapaleńców w ramach audycji "TOP" w środy po godz. 17.00 cykl o aplikacjach i nowych technologiach przydatnych do filmowania sportowych wyczynów, prowadzenia pomiarów prędkości, tętna.

Zapraszamy!


mat. pras./kd/jsz

Czytaj także

Zdążyć przed feriami. Jak przygotować się na narty?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:20
Zanim wyjedziesz na narty czy snowboard, musisz się przygotować. Podstawą udanego zimowego szaleństwa jest... dobra kondycja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakeboarding. Dlaczego warto spróbować?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:36
Woda, deska, łódź lub wyciąg czyli wakeboarding. W audycji "Co Was kręci" porozmawiamy o tej dyscyplinie sportu, ale nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczny sport? Skocz na snowboard z trampoliny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 10:28
- Bardzo ważne jest świadome podejście do tego, co się robi. Nawet jeśli jesteśmy superprzygotowani fizycznie, ale po głowie chodzą nam myśli o jakichś ekstremalnych rzeczach i się na nie decydujemy, to kontuzja jest bardzo prawdopodobna - mówił Michał Ligocki, snowboardzista i olimpijczyk.
rozwiń zwiń