X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czwórka śladami Ireny Sendlerowej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 12:00
W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej przypominieliśmy postać wyjątkowej bohaterki. Kobiety o ogromnej wrażliwości i odwadze, niezłomnej, silnej i pełnej wiary w słuszność swoich wyborów.
Audio
  • W jakich okolicznościach świat dowiedział się o Irenie Sendlerowej?
  • Jaka była Irena Sendlerowa?
  • Dzieciństwo i młodość Ireny Sendlerowej
  • Jaki wpływ na życie Ireny Sendlerowej miał jej ojciec?
  • Warszawskie życie Ireny Sendlerowej
  • Zawodowe CV Ireny Sendlerowej
  • Jak Irena Sendlerowa pomagała mieszkańcom getta?
  • W jaki sposób Irena Sendlerowa uratowała od zagłady ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci?
  • O jabłonce, która ocala od zapomnienia i medalu "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata"
Mural upamiętniający Irenę Sendlerową powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kopernika w Rzeszowie. Jego inicjatorem i fundatorem jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Autorem projektu muralu jest krakowski artysta Mateusz Kołek, wykonawcą Kamil Kuzko. Mural powstaje w miejscu, które podczas
Mural upamiętniający Irenę Sendlerową powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kopernika w Rzeszowie. Jego inicjatorem i fundatorem jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Autorem projektu muralu jest krakowski artysta Mateusz Kołek, wykonawcą Kamil Kuzko. Mural powstaje w miejscu, które podczasFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Zapraszamy na radiową opowieść o Irenie Sendlerowej. 1 września przez cały dzień na antenie Czwórki mogliscie słuchać relacji dotyczących działalności tej wyjątkowej Polki. W czasach, gdy tylko nadzieja nie umierała, ona pokazywała, że pomimo trudności losu można zachować człowieczeństwo.

Posłuchajcie rozmów o tej wielkiej bohaterce i miejscach z Nią związanych, nie tylko w Warszawie. Odpowiedzi na nasze, nie zawsze proste pytania, udzieliła Magdalena Kuc z Biura Turystycznego Przewodnicy Warszawa.

Dźwięki poświęcone Irenie Sendlerowej zaprezentowaliśmy 1 września w audycjach: Sobotologia, Pasjonauci, W to mi graj, Zaklinacze czasuKlucz kulturowy i Hotspot

mat.prasowe/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aplikacje na 100-lecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:00
Dzięki różnym aplikacjom na smartfony historia Polski przestaje być zagadką. Zapraszamy w wirtualną podróż do przeszłości i do miejsc ważnych dla niepodległości naszego kraju.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Wojska Polskiego. Tutaj dotkniesz niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 14:50
- Każde święto państwowe, które ma wymiar wojskowy, to doskonała okazja, żeby nas odwiedzić - zachęca rzecznik prasowy Sebastian Warlikowski, a Witold Głębowicz, zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, opowiada o najciekawszych eksponatach w zbiorach tej placówki.
rozwiń zwiń