Kubica zaprezentuje bolid polskim fanom!

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2010 17:17
Poznańska impreza będzie już drugą wizytą Renault F1 Team w Polsce po warszawskiej demonstracji bolidów z 2007 r.

Oto gratka dla fanów Roberta Kubicy! 17 lipca w Poznaniu odbędzie się Renault F1 Team Show. Gwoździem programu będzie pokazowy przejaz bolidu Renault F1, za którego kierownicą zasiądzie Robert Kubica! O szczegółach opowiedział nam Grzegorz Telecki z Renault Polska.


W najbliższą sobotę (17 lipca) na torze w Poznaniu Robert Kubica zademonstruje swój bolid. Dla polskiego jedynaka w Formule 1 będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania możliwości samochodu Renault we własnym kraju, natomiast dla polskich fanów będzie to szansa obejrzenia bolidu "w akcji". Impreza jest darmowa. Kubica pojedzie zeszłorocznym modelem Renault F1 (R29), którym wykona kilka szybkich okrążeń. Kibice mogą również oczekiwać tradycyjnych „bączków” i „palenia gum”, bo Kubica zamierza wydobyć z 700-konnego silnika pełnię jego potencjału.

Komentując nadchodzącą imprezę Robert Kubica stwierdził: „Zawsze chciałem mieć możliwość poprowadzenia bolidu Formuły 1 w Polsce. Nasz kraj nie ma swojego wyścigu Grand Prix, więc impreza będzie najbliższa takim doświadczeniom i dlatego już się nie mogę doczekać na przyjazd do kraju i spotkanie z polskimi fanami. Dla wielu z nich będzie to pierwsza okazja na kontakt z bolidem Formuły 1, więc zrobię wszystko, żeby im pokazać, jakie to niesamowite samochody.”

Poznańska impreza będzie już drugą wizytą Renault F1 Team w Polsce po warszawskiej demonstracji bolidów z 2007 r. W ostatnich latach Renault F1 Roadshow odwiedzał takie światowe stolice jak Moskwa, Rzym, czy Meksyk, a także szereg innych miast, w tym Johannesburg i Soczi.

Po raz pierwszy bolid przejedzie po torze wyścigowym w Polsce w czasie imprezy otwartej dla szerokiej publiczności.

RENAULT F1 TEAM SHOW
Miejsce: Poznań, Tor Poznań
Data: 17 lipca 2010 r.
Godziny: 9.00 – 18.00

W programie przewidziano między innymi:
- przejazd bolidu Renault F1 Team
- przejazd bolidu Formuły Renault 2.0
- przejazd Megane Trophy
- prezentacje sportowych modeli Renault
- pit stop, czyli zmiana opon na czas, a także symulatory F1, konkursy i wiele innych atrakcji.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

F1: Robert Kubica jechał w Hiszpanii w uszkodzonym bolidzie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2010 18:50
Robert Kubica zajął ósme miejsce w Grand Prix Hiszpanii. Jednak jak sam przyznał większość wyścigu jechał w uszkodzonym bolidzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kubica: zawsze lubiłem Monako

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 18:50
"Zawsze lubiłem uliczne tory, a szczególnie Monako i zawsze dobrze mi tam szło" - mówi przed Grand Prix Monako Robert Kubica. Polski kierowca Formuły 1 niee spekuluje, które miejsce może zająć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

F1: GP Korei odwołane z powodu konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2010 09:53
Napięcia polityczne między Koreą Północną i Południową, które grożą wybuchem konfliktu zbrojnego może doprowadzić do odwołania październikowego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Korei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubica powalczy o podium

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2010 11:03
W niedzielę odbędzie się wyścig o Grand Prix Europy, dziewiąta eliminacja mistrzostw świata Formuły 1.
rozwiń zwiń