Natalia Nykiel, savoir vivre i zdrowa dieta - słuchaj nas w środę!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:45
Już od rana mocne muzyczne uderzenie: zaprosimy na wywiad z Natalią Nykiel. Ale w Czwórce przypomnimy też zasady savoir vivre'u i sprawdzimy, czy można uzależnić się od cukru. 
Natalia Nykiel w Czwórce
Natalia Nykiel w CzwórceFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

Wszystko gra 9.00-10.00 - Ula Kaczyńska porozmawia z Natalią Nykiel o jej nowym singlu, o podróży do Lizbony i o wyższości Suwalszczyzny nad Mazurami.

Dajesz radę 14.00-15.00 - Savoir vivre na co dzień: przyjąć nazwisko męża czy zostawić swoje? Jak zwracać się do ojczyma, macochy, teścia, teściowej? Mówić "na zdrowie" kiedy ktoś kichnie i „smacznego” gdy serwujemy danie? I co savoir-vivre mówi o noszeniu brody?

Stacja Nauka 12.00-13.00 - Czy można uzależnić się od cukru? Jak tego uniknąć? Na te pytania odpowie dr Paweł Koczkodaj - ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 

TOP 17.00-19.00 - codziennie konkurs "Zestaw ćwiczeń", w którym do wygrania są gry planszowe: Kuba Marcinowicz przedstawia serię ćwiczeń do wykonania, a zadaniem słuchaczy jest zapamiętanie kolejności.

Strefa Prywatna 20.00-21.30 - Kuba Jamrozek zaprasza na spotkanie pod hasłem "Young Power" z Justyną Suchecką, dziennikarką, laureatką nagrody "Człowiek E(X)PLORY", Igorem Faleckim - młodym perkusistą i Jarkiem Brodeckim - młodym naukowcem.

Noc rezydentów 22.00-00.00 - Zamilska i dwie godziny nieoczywistych elektronicznych pulsacji i klimatycznych niespodzianek z nieoczywistych zakątków muzycznego spektrum.

Literatura

Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza "Jednego serca" Adama Asnyka w wykonaniu Dioxa.

Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" fragment książki "Przygody młodego przyrodnika" sir Davida Attenborough przeczyta Wojciech Chorąży.

Godz. 10.45 - fragmenty powieści Georga Orwella "Folwark zwierzęcy" czyta Tadeusz Sznuk.

Godz. 15.40 - ostatni odcinek radiopowieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

mat. pras./kd

Czytaj także

"Pogłos" przepełniony melancholią, emocjami i mrokiem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 19:05
Kanadyjczyk Abel Makkonen Tesfaye, znany pod pseudonimem The Weeknd i niedawno wydana przez niego EP-ka "My Dear Melancholy" otworzył pierwszy kwietniowy "Pogłos" Jakuba Chuptysia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń