Kapitan, czyli praca marzeń, i rekonstrukcje historyczne - zapraszamy na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 11:29
Sprawdzimy, co trzeba zrobić, by zostać kapitanem statku, dowiemy się, czy rekonstrukcje historyczne to polska specjalność i sprawdzimy, jakie błędy najczęściej popełniają polscy kierowcy. Zajrzymy też na tory żużlowe. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Oleg Voronische

Dajesz radę 14.00 - 15.00 - Zawód: kapitan. Jakie zadania stoją przed najważniejszą osoba na statku? Jakie szkoły należy ukończyć aby móc ten zawód wykonywać? Czy rozwijające się wciąż technologie są ułatwieniem i sprawiają, że praca na morzu jest coraz bezpieczniejsza?

Czat Czwórki 15.00 - 17.00 - Rekonstrukcje historyczne – polska specjalność? Za nami Grunwald, przed nami Bitwa Warszawska. Polacy od ponad dekady chętnie uczestniczą w historycznych rekonstrukcjach – jako ich twórcy i widzowie. O tym, co daje taka "zabawa" w historię Piotr Firan porozmawia z  Krzysztofem Góreckim z Teatru Historycznego, współtwórcą corocznych wydarzeń pod Grunwaldem.

TOP 17.00 - 19.00 - w cyklu "Po Drodze" rozmowa o najczęstszych błędach kierowców na polskich drogach. Jakich zasad przestrzegać aby bezpiecznie dotrzeć do celu?

Strefa Sportu 21.30-22.00 - żużlowy sezon w czasach pandemii. Audycja poświęcona będzie polskiej, a zarazem jednej z najsilniejszych żużlowych lig na świecie. Jak radzi sobie w obliczu pandemii oraz jakie szanse na tytuł mistrzowski mają poszczególne drużyny?    

Literatura 

Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" Metrowy i jego interpretacja wiersza „Hasła” Jonasza Kofty. Bartosz "Metrowy" Medyński to raper, piosenkarz, konferansjer z Rybnika, znany  przede wszystkim ze scen hip-hopowych i reggae'owych, ze wspólnych występów i nagrań w duecie z Grubsonem.

Godz. 8.35 –  fragmenty cyklu swoich książek "SybirPunk" czyta  Michał Gołkowski.

Godz. 10.45 - Lucinda Riley "7 sióstr" - fragmenty książki czytają Małgorzata Lewińska, Katarzyna Tatarak i Aleksandra Zawadzka.

Godz. 15.45 - Andrzej Kruszewicz czyta fragmenty swojej książki "Sekretne życie zwierząt".  

mat. pras./kd
 

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń