Aleksander Rutkowski. Reżyser, który "nakręcił" Wronę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 18:30
Zajrzymy za kulisy nowego teledysku Wrony, który promuje debiutancki album laureatki 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".
Wrona
WronaFoto: Ewelina Słowińska

Sprawdź
mery spolsky 1200.JPG
"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

W audycji także przedstawimy Tańkę Szafraniec, która zgłosiła się do listy przebojów "Będzie głośno!". Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. W utworach odkrywa różne strony kobiecości - zarówno delikatność, kruchość, wrażliwość, jak i siłę czy bezkompromisowość. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to w piosenkach Tańki Szafraniec słychać lata 60., 70. i 80., mocne gitary, romantyczne balladty i "ejtisowy" synth-pop.

Posłuchaj także:

Zobacz
Spajku i Dziunek 1200.jpg
Spajku i Dziunek promują winyl Czwórki. "Celebrujemy czarne złoto"

Po godz. 19.30 Paula Roma opowie o najnowszym singlu "Uziemienie", który zapowiada drugą płytę artystki. Alternatywne brzmienie i energiczność utworu pokazuje nie tylko nowe oblicze artystki, kunszt producenta, ale także pozwala zanurzyć się w najczęstszym egzystencjalnym pytaniu człowieka współczesnego "być czy mieć?".  Biegniemy za materialnością, chcemy sięgać gwiazd, wznosić się ponad innych, ale czy w tym wszystkim nie zapominamy o uziemieniu?

PAULA ROMA - Uziemienie [Official Music Video] / Paula Roma

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (15.10), po godz. 18.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka wideoklipy
Czytaj także

"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 06:00
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!". Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu "Będzie głośno!".
rozwiń zwiń