Myasta "Tańcz" na winylu The Best of Będzie Głośno!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:45
Dzisiaj premiera winyla "The Best of Będzie Głośno!" wydanego z okazji pięciolecia audycji. Na krążku znalazły się utwory m.in. zwycięzców konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a wśród nich kawałek ubiegłorocznego laureata "Tańcz" zespołu Myasta. Sprawdzamy, jak powstawał do niego klip.
Myasta
MyastaFoto: Ania Powałowska

TheBestOf_BedzieGlosno_Vinyl_Awers_1200.jpg
"The Best of Będzie Głośno!" -winylowy prezent na pięciolecie. Dzisiaj premiera

- Cieszyliśmy się, że mogliśmy przekazać historię, która mówi o czymś ważnym - mówi wokalista zespołu Michał "Majki" Kowalski. - "Tańcz" opowiada historię chłopaka z zespołem Downa, który bardzo lubi tańczyć i bierze udział w konkursie tańca. Mamy pokazaną pierwszą ostrożną reakcję dzieci na jego widok, a potem euforię po występie. Kamil pokazał nam wszystkim, że każdy może tańczyć, bawić się i na każdego muzyka ma dobry wpływ. W teledysku jest dużo pozytywnej energii i to widać.


Posłuchaj
10:46 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - Myasta 08.10.2021.mp3 Myasta "Tańcz" - o teledysku opowiada Michał "Majki" Kowalski (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka

 

Teledysk przełamuje stereotypy i walczy z uprzedzeniami. Wystąpiło w nim kilkadziesiąt osób, w tym dzieci i rodziny członków zespołu Myasta, a także dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie (Domy Chełmno i Unisław). Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiadał Adrian Pietraszkiewicz, za zdjęcia i montaż Paweł Sidorowicz. 

Główny bohater zagrał w teledysku wraz z rodzicami i siostrą. - Kamil prywatnie należy do teatru, gdzie gra i występuje. Jest bardzo uzdolniony, ciągnie go do aktorstwa i do tańca, w ogóle jest bardzo pozytywnym człowiekiem i bardzo dobrze się z nim współpracowało - wspomina rozmówca Oliwii Krettek.


Myasta_3082_1200.jpg
Myasta: "Tańcz to nasza muzyczna wizytówka

MYASTA - Tańcz

Po premierze grupa otrzymała wiele informacji zwrotnych, że poruszony temat, jak na pierwszy profesjonalny klip, był niestandardowy, jednak bardzo istotny. - Dostawaliśmy info, że to ważny społeczny problem i to chyba zadziałało jeszcze fajniej niż gdybyśmy promowali siebie i zawodowych tancerzy - opowiada wokalista grupy. - Jednak w scenie finałowej teledysku pojawiamy się i pomagamy głównemu bohaterowi przełamać tremę i potem zaczyna się wspólna euforia.

Pomysłodawcą teledysku był reżyser klipu Adrian Pietraszewski. Wśród kilku propozycji ten pomysł od razu chwycił grupę za serce i tę koncepcję postanowili zrealizować. - Najfajniejszą jest scena finałowa, gdy wybucha confetti. Kiedy Kamil zaczyna tańczyć i dołączają do niego dzieci - mówi Michał "Majki" Kowalski. - Kręcenie klipu to była jedna wielka zabawa, dużo radości, uśmiechu i świetna atmosfera. Chciałbym, żeby każdy kolejny teledysk był realizowany z taką radością.

BEDZIEGLOSNO_myasta_1200x660.jpg
Zespół Myasta zwycięzcą 4. odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno

Zobacz także:

Laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Zespół MYASTA powstał w sierpniu 2015 roku, przedsięwzięcie zainicjowali Michał Kowalski i Mariusz Mitura. Do podstawowego składu kolejno dołączali następni muzycy - sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia, a wszystko po to, aby wspólnie tworzyć dźwięki. W tej chwili w składzie jest osiem osób zamieszkujących na co dzień trzy sąsiadujące miasta: Bydgoszcz, Toruń, Chełmno. Muzyka, którą grają to wypadkowa gustu każdego z nich. Zespół łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Gosia JakubowskaSzymon Jaworski

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek

Data emisji: 08.10.2021

Godzina emisji: 6.20

aw/mat.pras

Czytaj także

"Ups!". Co wydarzyło się na planie klipu Mery Spolsky?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:40
Piosenka "Ups!" znalazł się na wydanej w 2019 roku płyty "Dekalog Spolsky". Był to drugi album w dorobku artystki, który wytyczył nowy rodział jej działalności. - Znudził mi się słodki synthpop, pokochałam analogowe eksperymentowanie, także w warstwie wizualnej - wspomina Mery Spolsky.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nirvana. 30-lecie albumu "Nevermind" - tajemnice klipów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 09:00
30 lat temu "Nevermind", druga płyta Nirvany, pojawiła się na rynku fonograficznym. Towarzyszą jej cztery klipy, trzy z nich nakręcił Kevin Kerslake. 
rozwiń zwiń