Do Mielenka! Garmin Rescue Heroes - ratownicy w zawodach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
W ten weekend jesteśmy w Mielenku na International Polish Rescue Cup. Zawodach będących częścią cyklu imprez Garmin Rescue Heroes, które odbywają się pod patronatem Czwórki. Ratownicy wodni doskonalą swe umiejętności i rywalizują na nadmorskiej plaży. 
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w NieporęcieFot. M. Kulik
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie/Fot. M. KulikFoto: .

Celem organizacji tych widowiskowych zawodów jest podnoszenie umiejętności ratowników z zakresu technik posługiwania się profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, integracja środowisk ratowników z całej Polski, a także sprawdzian przygotowania zawodników przed udziałem w Mistrzostwach Świata, które we wrześniu 2022 roku rozegrane zostaną we Włoszech.

W ramach zmagań rozgrywane zostaną konkurencje będące symulacją rzeczywistych akcji ratowniczych, w oparciu o regulamin Światowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS). Zawody są również doskonałym środkiem promocji ratownictwa i bezpiecznego wypoczynku nad wodą - przy okazji zmagań odbywać będą się pokazy i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości oraz zajęcia ruchowe dla kibiców i odwiedzających arenę zawodów.

Czwórka jest patronem tej wyjątkowej imprezy. W Mielenku cały weekend spędza Mateusz Kulik, którego relacje z ratowniczych zawodów usłyszymy w "Co Was kręci". 

W audycji także opowiemy o piątej rundzie Mistrzostw Polski RallyCross na torze w Poznaniu. Zapowiemy Downhillowe Mistrzostwa Polski w Czarnej Górze, które odbędą się 30 i 31 lipca. Janek Olejniczak zapowie też o Grand Prix Francji Formuły 1. 

***

Na audycję z cyklu "Co Was kręci" w niedzielę (24.07) o godzinie 11.05 zaprasza Hanna Dołęgowska.

mat.pras./pj

Czytaj także

"Start - Wakacje" na Garmin Rescue Heroes. Lato wystartowało z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 11:50
Druga odsłona Mistrzostw Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym odbyła się w dniach 25-26 czerwca na plaży w Nieporęcie nad jeziorem Zegrzyńskim. Czwórka jest patronem medialnym wydarzenia. - To wyjątkowy na skalę Europy cykl zawodów - mówił Krzysztof "Spike" Piotrowicz, organizator wydarzenia.
rozwiń zwiń