Total Odlot z UFO

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 11:49
W niedzielę UFO odlatuje z pl. Na Rozdrożu w Warszawie. To ostatni weekend, kiedy będziecie mogli się tam bawić. Poznaj szczegóły ostatniej kosmicznej imprezy.
Audio
  • Rozmowa z Ewą Rudnicką i Mateuszem Ściechowskim

– Instalacja UFO, to proces open source, w trakcie którego uwzględnialiśmy i odpowiadaliśmy na konkretny problem kulturowy, materializujący się w przestrzeni publicznej. Stworzyliśmy elastyczne ramy dla interakcji z innymi – dla lokalnych organizacji, społeczności i artystów. Członkowie naszego kolektywu odpowiedzieli na konkretną sytuację w danym mieście. Dzięki temu nasze projekty mogą się rozwijać, bo nigdy nie dostarczamy kompletnie skończonych rozwiązań. Stworzyliśmy otwarty system, który  dostarczał podstawowych warunków do zaistnienia życia społecznego w przestrzeni publicznej. Umożliwiło, to do współtworzenia przestrzeni przez ludzi spoza kolektywu, którzy sami mogli konstruować charakter toczących się w UFO wydarzeń. – mówi Nicolas Henninger, członek kolektywu EXYZT.

Ostatni dzień na UFO to 17h non-stop działania. Wszystko zaczyna się od godziny 12 Wyprzedażą Garażową. O 18 ruszają na zawody deskorolkowe na jedynej w Warszawie rampie, a od 22 - stymulacje waszych ciał uchem, którym zacznie płynąć muzyka podawana przez: Imidi, Cyryl, Demetrius, Matheus Komar, David Lewandowski aka DRUMMONAUT/FR, ERTH, Vopoor, Basia Polanska, bshosa (detroitZDRoJ), Decibel 15, Deteel, PE.WU, Pitti Schmitti (FIASKO), Underground Perception, Black Galaxy/0311.

UFO jest częścią cyklu "UPDATES", który  jest prezentacją międzynarodowej sławy artystów działających w przestrzeni publicznej. Cykl w tym roku otworzył ELTONO, który na ulicy Złotej 73A przy wielkim wsparciu lokalnej społeczności namalował mural. Tegoroczne działania zakończy GORO I ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA, którzy dokonają odnowy legendarnego warszawskiego muralu JAJO. W 2009 roku Fundacja Vlepvnet zaprezentowała ukraińskiego artystę APL315. Rok później gościliśmy w stolicy belgijskiego specjalistę od ornitologii ulicznej ROA, włoskiego mistrza wielkiego formatu BLU oraz polskiego artystę ZBIOK. Każda z akcji odniosła sukces ciesząc się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.

Harmonogram UPDATES 2011
EXYZT
"UFO, Unexpected Fountain Occupation"
Czas realizacji: 16 czerwca – 27 sierpnia
Lokalizacja: pl. Na Rozdrożu (Warszawa, Śródmieście)

Więcej o "odlocie UFO" i wszystkich atrakcjach towarzyszących temu wyrarzeniu, dowiesz sie słuchając rozmowy Justyny Dżbik z Ewą Rudnicką i Mateuszem Ściechowskim, koordynatorami projektu!

GORO I ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA
"Odnowa legendarnego warszawskiego muralu - Jajo"
Czas realizacji: wrzesień
Lokalizacja: Rondo Wiatraczna (Warszawa, Praga Południe)

 

/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Updates – działania artystyczne w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 14:55
UFO wylądowało i rozpoczęło nieoczekiwaną okupację fontanny. Kolektyw EXYZT przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracował, dokonując tej nieoczekiwanej przemiany placu Na Rozdrożu z miejsca naznaczonego aspektami tylko logistycznymi w miejsce spotkań, które ma zachęcić warszawiaków do dyskusji na temat sposobów użytkowania miejskiej przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosmici w Warszawie - UFO wylądowało

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 14:30
2 lipca na warszawskim placu na Rozdrożu wylądowało oczekiwane UFO. W strugach deszczu, ale z sukcesem. Stanęło siłą ludzkich rąk, rąk kolektywu EXYZT, który zaczyna odczarowywać to zapomniane miejsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

UFO, czyli Unexpected Fountain Occupation w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 13:18
Pierwszy tydzień działalności UFO za nami. Instalacja grupy EXYZT oswaja coraz większe grono mieszkańców Warszawy z tą jakże nieoczekiwaną zmianą funkcji miejsca z basenu dla czworonożnych pupili w miejsce, w którym można zaznać nieoczekiwanych wydarzeń.
rozwiń zwiń