Światowy Dzień Radia na antenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 09:00
Obchodzone 13 lutego święto upamiętnia rocznicę inauguracji działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji w Czwórce będziecie mieli okazję poznać m.in. pracę dziennikarzy radiowych "od kuchni". Zapraszamy!
Studio Czwórki
Studio CzwórkiFoto: Czwórka

W tym roku przewodnim hasłem obchodów Światowego Dnia Radia jest m.in. promowanie kobiet w rozgłośniach radiowych jako dziennikarek, reporterek, producentek. W Czwórce będziemy świętować już od rana. W "Poranku OnLine" (godz. 6.00 - 9.00) zaprosiliśmy Was na rozmowę z dziennikarzami Informacyjnej Agencji Radiowej Wojciechem Cegielskim i Sylwią Białek, o pracy w ekstremalnych warunkach, czyli miejscach ogarniętych protestami ludności i konfliktami zbrojnymi.

Sylwia
Sylwia Białek, Justyna Dżbik i Wojciech Cegielski w Czwórce/fot. W.Kusiński

 

W audycji "W cztery oczy" (godz. 9.00 - 11.00) udowodniliśmymy Wam, że w "radio kobietami stoi". Dowiedzieliśmy się m.in. czym różni się sposób prowadzenia audycji przez kobiety i mężczyzn, mieliśmy także superniespodziankę dla miłośników archiwalnych nagrań. Pierwszych audycji Polskiego Radia możecie posłuchać w materiale: Kobiece głosy z lat 30. - tak kiedyś brzmiało Polskie Radio <<<

Spośród wszystkich współczesnych mediów, radio ma największy zasięg, stając się w ten sposób jednym z najpotężniejszych narzędzi komunikacji na świecie. Okazuje się, że nawet w krajach o najniższym stopniu rozwoju, ponad 75 procent gospodarstw domowych ma odbiornik radiowy lub dostęp do niego. Od 2013 roku słuchacze Polskiego Radia mają już możliwość odbierania audycji w najlepszej, cyfrowej jakości dźwięku, dzięki technologii DAB+.

Czytaj także: Kobiety do radia! "Lubimy ich słuchać" <<<

Na naszych stronach, w serwisach specjalnych, znajdziecie ogromną bazę informacji, kopalnię niezwykłych wywiadów, nieprzebrane zasoby historycznych wypowiedzi. Na unikalnej platformie moje.polskieradio.pl zaś do Waszej dyspozycji jest ponad 100 kanałów tematycznych - zarówno muzycznych, jak i słownych. Dzięki nim udostępniamy Wam m.in. niedostępne do tej pory szerszej publiczności archiwalne zasoby Polskiego Radia.

/

Światowy Dzień Radia obchodzony jest już po raz trzeci. Na audycje w Czwórce zapraszamy 13 lutego, w czwartek, od samego rana!

Zapraszamy!

(kd/unesco/kul)

Czytaj także

Pierwsze audycje Polskiego Radia - był rok 1925

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 10:00
Pierwszy program radiowy został wyemitowany 1 lutego 1925 roku ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie. - To było w tę wielką zimę, było 40 stopni mrozu - wspominał jeden z słuchaczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia: Rytm, Retro i Krasnal

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:28
Cyfrowa jakość radia daje słuchaczowi nie tylko lepszy dźwięk, ale też większy wybór. Radio Rytm, Polskie Radio 24, a w przyszłości Retro i Eureka to tylko część stacji dostępnych na platformie cyfrowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia - same plusy z DAB+

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 18:46
System DAB+ to przede wszystkim lepsza, bezszumowa jakość dźwięku, ale nie tylko. Dzięki temu rozwiązanu odbiorcy będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej, a także możliwość odbioru obrazów multimedialnych czy nagrania wybranej audycji.
rozwiń zwiń