X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja Polskiego Radia - same plusy z DAB+

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 18:46
System DAB+ to przede wszystkim lepsza, bezszumowa jakość dźwięku, ale nie tylko. Dzięki temu rozwiązanu odbiorcy będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej, a także możliwość odbioru obrazów multimedialnych czy nagrania wybranej audycji.
Audio
  • Nowe usługi z systemem DAB+ (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Studio Czwórki
Studio CzwórkiFoto: Czwórka

Od 1 października 2013 roku wszystkie programy Polskiego Radia nadawane są w systemie DAB+, na razie tylko w aglomeracji Śląskiej i Warszawskiej, ale już niedługo na terenie Polski zaczną pojawiać się kolejne nadajniki.
Michał Matus sprawdził, jakie dodatkowe usługi niesie ze sobą cyfrowe radio. - DAB+ to nie tylko możliwość odbioru cyfrowego dźwięku, ale również szereg dodatkowych usług, które do tej pory nie były możliwe do zastosowania w technologii analogowej - mówi Tomasz Bochyński z Wydziałów Systemów Multimedalnych Polskiego Radia. - Polskie Radio uruchomiło dwie podstawowe usługi usługa DLS i SLS.

Czytaj także Cyfryzacja Polskiego Radia: ciesz się radiem w najlepszej jakości <<<
DLS to usługa tekstowa, bardzo podobna do tego, co użytkownicy radia analogowego znają pod pojęciem RDS-u. Różnica polega na tym, że pole tekstowe pojedynczej wiadomości w przypadku radia cyfrowego jest dwa razy większe oraz możemy używać znaków diakrytycznych charakterystycznych dla danego języka. Informacje jakie mogą pojawić się na ekranie to: nazwa stacji, godzina, wykonawca i tytuł utworu.

SLS to slideshow. Odbiorniki które mają większe wyświetlacze kolorowe mogą wyświetlać slajdy np. z informacją o wyniku meczu, albo zdjęcie okładki albumu.
Radiosłuchacze mogą również skorzystać z usługi tekstowej, która prezentuje informacje uporządkowane w postaci hierarchicznego menu np. informacje z giełdy, wiadomości, pogoda dla wybranego regionu. Kolejną atrakcją jest EPG, dzięki tej usłudze mamy możliwość przeglądania ramówki i zaprogramowania nagrania wybranej audycji, której np. nie możemy odsłuchać.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl <<<

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio Eureka postawi na edukację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:50
Większy zasięg, lepszy dźwięk i nowe kanały - Polskie Radio na cyfrowym multipleksie ma słuchaczom dużo do zaoferowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To znacząca zmiana jakościowa"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:16
Jak mówi wiceprezes zarządu Polskiego Radia Henryk Cichecki, rozpoczęty miesiąc temu proces jest istotnym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja radia daje odbiorcom nowe możliwości

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 14:29
- Proponujemy naszym słuchaczom nową formę dotarcia do fal radiowych. Oprócz kanałów dostępnych do tej pory, pojawiły się dodatkowe programy i funkcjonalności - opowiadał Agnieszce Szydłowskiej w audycji "Radiowy Dom Kultury" rzecznik Polskiego Radia Radosław Kazimierski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 10:00
Od 1 października tego roku wszystkie programy Polskiego Radia nadawane są w systemie DAB+, na razie tylko w aglomeracji Śląskiej i Warszawskiej, ale już niedługo na terenie Polski zaczną pojawiać się kolejne nadajniki.
rozwiń zwiń