Wojtek Mazolewski o albumie "Yugen 2"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 12:20
- Nową płytę zaczynamy od deklaracji - jestem. Zaczynamy ją jak nowy dzień - z czystą głową i sercem, wdzięczni za to, że jesteśmy - zapowiada Wojtek Mazolewski.
Wojciech Mazolewski na koncercie w Polskim Radiu.
Wojciech Mazolewski na koncercie w Polskim Radiu. Foto: Cezary Piwowarski/PR

W dniu premiery albumu muzyk będzie gościem Damiana Sikorskiego.

Teraz jest "Jestem", czyli Yugen 2 - kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami - Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

- Powstawaniu nowych piosenek towarzyszyło wiele entuzjazmu i dobrych mocy, ale także niepokojących zdarzeń. Sytuacja wokół nas zmieniła się tak niespodziewanie, szybko, dramatycznie, że nie pozostało to bez wpływu na ten materiał. Świat się zmienił i my razem z nim. Dzięki koncertom zespół i nowy materiał nabrały kształtu. Centrum dowodzenia to nadal był mój dom, ale teraz mogliśmy już jeździć i grać na żywo. Myślę, że ta zmiana, to, że spotykaliśmy się na żywo, dodało nowej muzyce energii i kopa w porównaniu z pierwszym albumem wydanym jako Yugen - wyjaśnia Mazolewski.

Album zapowiadał singiel "Jestem Jestem Jestem". Zaczyna się łagodnie, a wybrzmiewa intensywnie, boleśnie i przejmująco… Taki jest tekst i taka muzyka - delikatna z chórkiem m.in. Beli Komoszyńskiej, Joanny Halszki Sokołowskiej, a surowo kończy Szczyl - twardym tekstem, mocnym brzmieniem i dosadnym tekstem.

Wojtek Mazolewski pojawi się w studiu Czwórki o 18.00, w drugiej godzinie audycji zapraszamy na nowe notowanie Listy Przebojów "Będzie głośno!". 

***

Na "Będzie głośno" zapraszamy w piątek (02.06) o godz. 18.00. Audycję poprowadzi Damian Sikorski

kul 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa Jazz
Czytaj także

Kirszenbaum jak Wyspiański na mefedronie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 07:00
Na Nowej Tradycji w 2018 wzbudzili zaciekawienie swoimi nieco "paranoicznymi" tekstami. W styczniu wydali nową płytę. Zapraszamy na spotkanie z duetem Kirszenbaum.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazz na luzie. Zespół Klawo z debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 21:00
Są młodzi, zdolni i kochają jazz. - Gramy na luzie, bo dobrze się ze sobą czujemy - mówią członkowie zespołu Klawo, który wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki na festiwalu Up To Date w Białymstoku. 
rozwiń zwiń