Dominika Płonka zapowiada płytę. Promuje ją singiel "nie mam czasu na sb"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 07:00
"Nie mam czasu na sb" to pierwszy singiel zapowiadający debiutanckie wydawnctwo Dominiki Płonki. Więcej o płycie artystka opowie nam po godz. 13.00. 
Dominika Płonka i Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.
Dominika Płonka i Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Debiutancka EP-ka Dominiki Płonki poniosła się szerokim echem w branży muzycznej. Dzięki "DD EP" artystka została została nominowana do Sanek Wyborczej 2023 oraz dołączyła do międzynarodowego programu Tidal Rising. Na mini-albumie zawarła swoje przeżycia i wspomnienia zapisane w pamiętniku.

"DD EP" to mini album, na którym artystka w siedmiu podsumowuje dotychczasową twórczości. To wydawnictwo było mi bardzo potrzebne. Pierwsze moje "body of art" -  opowiadała w Czwórce - Dominika sprzed dwóch lat, z czasów numeru "Czy wyjechałaby" była dużo bardziej pogubiona, na rozstaju dróg między licencjatem a studiami. Nie traktowałam muzyki priorytetowo, choć uwielbiałam ją tworzyć. Dominika z "DD EP" nie skończyła studiów magisterskich i dała się przejąć muzyce - śmieje się artystka.

Dziś u Dominiki trochę się zmieniło - „zamieszkuje ze swoim chłopakiem, poświęca całe tygodnie na przygotowywanie nowego albumu, bywa niezdrowo zazdrosna, trochę jej się przytyło i co smutniejsze, ciągle z tym walczy…". Debiutancki album artystki ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór "nie mam czasu na sb".

Dzień po premierze piosenki Dominika Płonka wpadnie do Czwórki, żeby opowiedzieć o pracach nad pierwszym krążkiem. Na rozmowę zapraszamy po godz. 13.00.

***

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (18.04), o godz. 12.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa hip-hop
Czytaj także

Paulina Przybysz o "Wracając": uczę się syntezować muzykę

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 17:00
Wychowana na rapie, klasyce, soulu i jazzie, nie ustaje w poszukiwaniu inspiracji i nowych brzmień. - Jeśli ktoś mówi, że jakieś gatunki do siebie nie pasują, zapraszam do mnie. Dla mnie niemożliwe nie istnieje - śmieje się Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cruz o płycie "Złe piosenki": biblijne dylematy w osiedlowym kontekście

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 09:50
- Na albumie "Złe piosenki" nie ma treści aktualnych, są „historie odwieczne”. Opowieści o dobru i złu osadziłem w osiedlowym kontekście - opowiada raper Cruz. 
rozwiń zwiń