Czwórkowicze wspominają studenckie czasy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 08:00
Wspólna łazienka, kiełbasa smażona na żelazku, chińskie zupki i karaluchy, to tylko kilka z symboli studenckiego życia w akademiku, o których opowiedzieliście nam w audycji "Schejbalanga".
Audio
Czwórkowicze wspominają studenckie czasy
Foto: Glow Images/East News

Początek roku akademickiego za nami, a przed nami pierwszy "studencki weekend"... i o tym właśnie rozmawialiśmy w "Schejbalandze, którą tym razem pod nieobecność Magdaleny Schejbal poprowadził Jan Bajorek. 

W audycji zajmowaliśmy się "życiem studenckim" - pytalismy Was, czy jeszcze istnieje, jak dzisiaj wygląda życie studenckie, jak dzisiaj imprezują, uczą się i pracują studenci? Poruszyliśmy też temat życia w akademiku.

Okazuje się, że jeden ze słuchaczy w czasie studiów miał akademik ulokowany w najprawdziwszym zamku. Posłuchajcie nagrania audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złóż reklamację na nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 11:52
Jeżeli osoba prowadząca kurs zamiast nas szkolić opowiada nam o swoich wakacjach, albo ulubionym zespole, to możemy domagać się rekompensaty. Jak sobie radzić z niekompetentnymi nauczycielami podpowiadał Ernest Makowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy problem: połowa Polaków z wyższym wykształceniem...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:30
Z badań wynika, że co drugi Polak ukończy studia przed 30. rokiem życia. To powód do dumy? Nie do końca. - W ostatnich latach uczelnie "poszły" w liczbę wypuszczanych absolwentów, a nie w jakość ich kształcenia - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń