X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
Audio

- Liczba skarg studentów, kierowanych do nas wzrosła wraz z wprowadzeniem nowych przepisów, które miały sprawić, że prawa żaków będą przestrzegane - mówi w Czwórce Bartosz Loba. - Chodzi m.in. o skargi związane z nieuprawnionymi opłatami za egzaminy poprawkowe.
Tymczasem ustawa "Prawo o szkolnictwie wyższym” gwarantuje studentom od 1 stycznia 2012 r. m. in. bezpłatne egzaminy dyplomowe, poprawkowe i komisyjne. Ten zapis jednak nie zawsze jest stosowany, a zdaniem gościa Czwórki uczelnie, by go obejść stosują banalną metodę i zmieniają nazwy na przykład z "Egzamin poprawkowy" na "Przedłużenie sesji".

Zdaniem gościa Czwórki, dzięki nowym przepisom studenci mają możliwość, by w zawodowe życie wejść dobrze przygotowanym. - Zaraz na początku studiów żacy na wszystkich uczelniach, publicznych i niepublicznych, mogą spodziewać się podpisania umowy - zapewnia Loba. - W niej przewidziane musza być wszystkie dodatkowe opłaty, jakie student ponosi podczas studiów, które wybrał, czyli na przykład stacjonarnych. Nie ma możliwości, by zaskakiwać młodych ludzi dodatkowymi opłatami przed zakończeniem studiów.

Od kilku lat działa jednak Rzecznik Praw Studenta, do którego, według ministerialnych danych, spływa rocznie około 3,5 tysiąca skarg ze strony żaków. - To o wiele za dużo, ale z drugiej strony ta liczba cieszy, bo widać, że studenci wiedzą, jakie mają prawa i potrafią zabiegać o ich przestrzeganie - mówi gość Czwórki.

Więcej o prawach studentów, a także o przypadkach ich łamania dowiesz się, słuchając nagrania audycji "4 do 4".
Posłuchaj także rozmowy z Ernestem Makowskim z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by dowiedzieć się, na co należy uważać, podczas zawierania umów i do kogo zwrócić sie po pomoc, gdy okaże się, że otrzymujemy nie to, za co zapłaciliśmy.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barwy kampanii społecznej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 11:00
Kampanie społeczne powinny zmuszać do myślenia, niekoniecznie zaś muszą szokować i słono kosztować. Jak samemu przygotować taką akcję radzą fachowcy z Creative Studio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast CV konfrontacja z kibolem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 15:23
Chcesz być sprzedawcą, wywiadowcą albo neurochirurgiem? Szykuj się na "stresujący wywiad". Oblewanie wodą, podcinanie krzesła czy konfrontacja z chuliganem jako nowe standardy rozmowy kwalifikacyjnej
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten nowy" w nowej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 16:20
Pierwszy raz na studiach, w liceum, gimnazjum? Debiutujesz w nowym otoczeniu, nowej roli i nie wiesz jak się zachować? Zapewne zastanawiasz się, jak uniknąć stresu, jak się nie dać sprowokować i nie zostać ośmieszonym albo odtrąconym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie przegap szansy na stypendium

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 14:00
Większość okazji przechodzi nam koło nosa, bo nie uświadamiamy sobie nawet ich istnienia. By temu zaradzić serwis mojestypendium.pl na bieżąco zbiera wszystkie pojawiające się oferty wsparcia, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy.
rozwiń zwiń