X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma szkolnictwa

Konstytucja dla nauki przyjęta w sejmowej komisji

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży przyjęła projekt ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - tzw. Ustawę 2.0 lub Konstytucję dla Nauki - oraz projekt ustawy wprowadzający tę ustawę w życie. Komisja przyjęła także łącznie 160 poprawek. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma szkolnictwa szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Reforma Szkolnictwa Wyższego. Debata młodych polityków

Założenia projektu tzw. Ustawy 2.0 Gowin przedstawił podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Zapowiedział, że chce zaaplikować polskiej nauce „silny impuls rozwojowy”. O reformie szkolnictwa wyższego mówili w audycji Młoda Audycja Polityczna Łukasz Rusajczyk (Parlament Studentów RP), Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO) i Jan Strzeżek (Młoda Prawica - Porozumienie Jarosława Gowina).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego edukacja szkolnictwo wyższe Jarosław Gowin reforma szkolnictwa

Szkoły branżowe. "Potrzeba rewolucyjnej zmiany"

"W kwestii kształcenia zawodowego chcemy być wiarygodnym partnerem dla pracodawców" – poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zaznaczyła, że przedsiębiorcy powinni mówić, czego oczekują od systemu edukacji. O reformie kształcenia zawodowego i o tym, czy szkoły branżowe dobrze wpłyną na rynek pracy, mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. szkolnictwa zawodowego i rynku pracy Wojciech Kreft.
Zobacz więcej na temat:  szkoła reforma szkolnictwa Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Sondaż dotyczący reformy edukacji. Sprzeczne odpowiedzi

Przez ostatni rok nieznacznie wzrosło niezadowolenie dotyczące reformy szkolnictwa. W 2016 roku, jeszcze przed zmianami w systemie edukacji, negatywnie o sprawie wypowiadało się 33 procent badanych. Dziś ten odsetek wzrósł do 37 procent. Z drugiej strony, z sondażu zrealizowanego dla „Dziennika Gazety Prawnej”, wynika że większość Polaków pozytywnie ocenia np. przywrócenie ośmioletniej podstawówki. W Polskim Radiu 24 rozmowa z prof. Piotrem Mikiewiczem z Instytutu Badań Edukacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja reforma szkolnictwa szkoła

Edukacja: Powstanie ponad 11 tys. nowych etatów

- Przebudowa systemu kształcenia musiała wiązać się z pewną fluktuacją w zakresie zatrudnienia. Każdego roku jakaś część nauczycieli odchodzi z pracy z różnych przyczyn. To sytuacja naturalna – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Odniósł się w ten sposób do zmian w polskim szkolnictwie związanych z reformą edukacji.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel szkoła reforma szkolnictwa Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Związek Nauczycielstwa Polskiego

Reforma szkolnictwa branżowego. Szanse i zagrożenia

1 września rozpoczęły działalność szkoły branżowe I stopnia, które zastąpiły dotychczasowe trzyletnie zasadnicze szkoły zawodowe. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie działalności dwuletniej branżowej szkoły II stopnia. Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli: Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego i Sławomir Wittkowicz, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata".
Zobacz więcej na temat:  edukacja reforma szkolnictwa szkoła

Reforma szkolnictwa. "Powrót do sprawdzonych wzorców"

- 4-letnie liceum ma wiele przewag nad dotychczasowym systemem. Po reformie edukacji program nauczania może być bardziej linearny. 4-letnie liceum daje też m.in. więcej czasu na dodatkowe zainteresowania – mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Piotr Zaremba z tygodnika W Sieci. Gość mówił także o reformie edukacji za rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma edukacji edukacja Łukasz Warzecha gimnazjum reforma szkolnictwa liceum