Niezwykła wyprawa na Alaskę. "Chciałem pokonać samego siebie"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 09:00
Adrian Gronek zakończył kolejną samotną wyprawę. Tym razem przemierzył Alaskę. - Planowałem przebiec 830 km w 14 dni - mówi. Udało mu się.
Audio
  • Adrian Gronek opowiada o niezwykłej wyprawie na Alaskę i o swoich planach podróżniczych na kolejne lata (Czwórka/4. bieg)
Wyprawy w najodleglejsze zakątki świata stanowią wyzwanie, które podjąć mają odwagę tylko nieliczni, m.in. Adrian Gronek
Wyprawy w najodleglejsze zakątki świata stanowią wyzwanie, które podjąć mają odwagę tylko nieliczni, m.in. Adrian GronekFoto: Glow Images/East News

Zabiera ze sobą namiot i najpotrzebniejsze drobiazgi, a potem wyjeżdża w najbardziej odległe rejony świata. W Czwórce przyznał, że bieganie po mieście po prostu mu się znudziło. Celem jego ostatniej wyprawy, na Alaskę, było połączenie sportowych ambicji z chęcią poznania naprawdę dzikiej przyrody.

- Wyliczyłem jedzenie na każdy dzień, ciuchów właściwie nie zabrałem. Wszystko po to, by móc biec z plecakiem średnio 60 km dziennie - wspominał. - Gdy już atakowała mnie hipotermia i było naprawdę źle, po prostu biegłem. Biegłem nieprzerwanie.
Jego niezwykły wyczyn był także elementem treningu i przygotowaniem do następnego dużego wyzwania, bo Adrian Gronek już planuje, dokąd poleci w przyszłym roku.

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzenie: Piotr Galus

Gość: Adrian Gronek, podróżnik
Data emisji:
15.11.2014

Godzina emisji: 16.00

(kd/asz)

Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Camper to sposób na wspaniałe wakacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 17:15
Rośnie grono fanów podróżowania camperami. Specjalnie przygotowane auta turystyczne doskonale sprawdzają się przez cały rok i dają ogromną swobodę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mołdawia - słońce, wino i szalona gościnność

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 12:00
Brakuje tu dobrze rozwiniętej bazy noclegowej, gastronomicznej, transportowej, ale jest niesamowita ludzka gościnność. I pyszne jedzenie.
rozwiń zwiń