Maja Włoszczowska: sport to pozytywny narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 18:50
- W przeciwieństwie do innych uzależnień, ze sportu nie trzeba się leczyć i niezwykle się cieszę, że wybrałam właśnie ten nałóg - powiedziała Maja Włoszczowska.
Audio
  • W 2014 rok Maja Włoszczowska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy MTB XCO (Czwórka/4 Bieg)
Maja Włoszczowska wytrzymałość buduje w bardzo zróżnicowany sposób, uprawiając wiele dyscyplin sportu
Maja Włoszczowska wytrzymałość buduje w bardzo zróżnicowany sposób, uprawiając wiele dyscyplin sportuFoto: majawloszczowska.pl

Wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim za osiągnięcia sportowe została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jednak to wcale nie medale i nagrody dają jej największą frajdę. - Najważniejsze jest to, że sport cały czas daje mi mnóstwo radości, pozwala spełniać marzenia, ale też utrzymywać doskonałą kondycję - zdradziła Maja Włoszczowska.
Grudzień to okres, kiedy zawodniczka wraca do regularnych treningów, przygotowując się do kolejnego sezonu. Co ciekawe, niewiele wówczas jeździ na rowerze, budując wytrzymałość marszobiegami oraz na nartach biegowych. Często również korzysta z siłowni i basenu.
W rozmowie z Piotrem Galusem Włoszczowska przyznała, że uprawia jogę. Zdradziła też plany na kolejny rok startów i jakie ma postanowienia na 2015 rok, nie związane jednak ze sportem, a życiem codziennym.
***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzenie: Piotr Galus

Gość: Maja Włoszczowska, kolarka górska

Data emisji: 21.11.2014

Godzina emisji: 16.00

ac/mm

Czytaj także

Trening mentalny w sporcie jest równie ważny jak talent

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 11:23
Popularne porzekadło głosi, że w wielu sytuacjach tylko spokój może nas uratować. Nie inaczej jest w sporcie. Nic więc dziwnego, że coraz większą rolę w wielu dyscyplinach odgrywają trenerzy mentalni, którzy wydatnie pomagają zawodnikom w osiąganiu jak najlepszych rezultatów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przygotuj się na runmageddon!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 17:43
30 listopada na warszawskim Służewcu odbędzie się ekstremalny bieg - Runmageddon Hardcore. Jak zawodnicy szykują się do tego wyzwania?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykła wyprawa na Alaskę. "Chciałem pokonać samego siebie"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 09:00
Adrian Gronek zakończył kolejną samotną wyprawę. Tym razem przemierzył Alaskę. - Planowałem przebiec 830 km w 14 dni - mówi. Udało mu się.
rozwiń zwiń