Harda - bardzo ekstremalny triathlon

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 13:24
- Harda Trhiatlon powstał spontanicznie, towarzyszy mu rodzinna atmosfera - mówi Piotr Szmyt, współorganizator Hardej. - Jego zawodnicy mają bardzo trudne zadanie, solidne wyzwanie - dodaje.
Audio
  • Piotr Szmyt i Artur Kurek opowiadają o zawodach Harda Triathlon (4 bieg/Czwórka)
Najdłuższy odcinek trasy triathlonu pokonuje się na rowerze
Najdłuższy odcinek trasy triathlonu pokonuje się na rowerzeFoto: Glow Images/East News

Na Harda Triathlon składa się 4,5 km pływania po Zalewie Orawskim, 220 km rowerem dookoła Tatr, a na koniec 55 km biegu głównym pasmem Tatrzańskim - zawodnicy wbiegają z Doliny Chochołowskiej, a kończą w Morskim Oku. Polska trasa biegowa jest na pewno najtrudniejsza technicznie. Trudność zwiększa fakt, że zawodnicy są już mocno zmęczeni po pływaniu i rowerze, a w dodatku dzieje się to częściowo po ciemku.

- Te zawody to ma być przygoda, przygoda życia - mówi organizator Hardej. - Liczymy, że zgłaszają się do nich zawodnicy, którzy znają siebie, swoje ciało, wiedzą, że dadzą radę.

Dystans Hardej, jak i jej stopień trudności jest bardzo wysoki. Niektórzy pokonują go w 19 godzin, innym potrzeba ponad 30. Artur Kurek, zwycięzca pierwszej edycji tego triathlonu w Czwórce opowiada o tym niebagatelnym wyzwaniu.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Piotr Szmyt (organizator Hardej), Artur Kurek (zwycięzca pierwszej edycji tego triathlonu)

Data emisji: 10.07.2015

Godzina emisji: 10.05

pj/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Formela i sportowe rekordy. Jak "zrobić życiówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 15:02
Najlepsze sposoby na wyrwanie kolejnych sekund, minut z czasu ukończonego wyścigu zdradzał w Czwórce Daniel Formela, wybitny trójmiejski triathlonista.
rozwiń zwiń