Daniel Formela i sportowe rekordy. Jak "zrobić życiówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 15:02
Najlepsze sposoby na wyrwanie kolejnych sekund, minut z czasu ukończonego wyścigu zdradzał w Czwórce Daniel Formela, wybitny trójmiejski triathlonista.
Audio
  • Daniel Formela o przygotowaniach do kolejnych zawodów i skutecznym trenowaniu o każdej porze roku (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Galus i jego gość Daniel Formela. Sportowiec opowiadał o swojej drodze do sportowej kariery i przygotowaniach do kolejnych startów
Piotr Galus i jego gość Daniel Formela. Sportowiec opowiadał o swojej drodze do sportowej kariery i przygotowaniach do kolejnych startówFoto: Czwórka

Formela swoją przygodę ze sportem zaczął w 2000 roku od kolarstwa. Dziś sportem zajmuje się zawodowo, a na swoim koncie ma imponujące rekordy. Swoim życiem udowodnił, że nie trzeba rezygnować z pracy, ani nauki, by skutecznie trenować i odnosić sukcesy w sporcie. - Musiałem często podejmować decyzje, czy chcę się choć trochę zregenerować, czy wolę utrzymać formę. Stawiałem na formę - wspominał w rozmowie z Piotrem Galusem.

Mówił także, jak "wykręcać" kolejne rekordy w swoim dorobku, dlaczego warto postawić m.in. na metodę "małych kroków", a w czasie wyścigów kontrolować czas. Formela opowiadał też w Czwórce m.in., jak wszyscy, którzy nie mają na to czasu w dzień, powinni technicznie przygotować się do ćwiczeń nocą, i zdradził, w których zawodach planuje wystartować w najbliższej przyszłości.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Daniel Formela (triathlonista, wicemistrz Europy w duathlonie 2015)

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/bch

Czytaj także

Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korona Gór Polskich. Zdobądź jej szczyty… biegiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 09:00
- To 28 górskich szczytów, które już zostały zdobyte biegiem. Naszym celem jest ustalić najbardziej efektowne szlaki - mówiła w Czwórce Viola Piotrovskaya, współorganizatorka projektu "Korona Gór Polskich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jabłczyńska - treningi to dla mnie katharsis

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:54
- Sport jest dla mnie rodzajem oczyszczenia. Nie lubię, kiedy wokół mnie jest dużo ludzi, wolę biegać z moim najwierniejszym kompanem, czyli psem - mówiła Joanna Jabłczyńska.
rozwiń zwiń