Start w półmaratonie. Jak przygotować się do biegu?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 10:50
26 marca po raz dwunasty już odbędzie się Półmaraton Warszawski. W "4 biegu" o debiutujących na starcie zawodnikach i "pierwszych razach" w sporcie, rozmawialiśmy z uczestnikami maratonu: Jagodą Podkowską, Bartkiem Falkowskim oraz trenerem Michałem Łasińskim.    
Audio
  • Jak przygotować się do startu w Półmaratonie Warszawskim? (4 bieg/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: HUAJI/Shutterstock.com

Półmaraton Warszawski to 21 kilometrów i ok. 14 tysięcy uczestników, a aby się do niego dobrze przygotować trzeba nie tylko zadbać o formę fizyczną, ale też o odpowiedni strój. Najważniejsze dla biegacza jest obuwie, a wbrew pozorom są bardzo duże różnice między butami startowym a treningowymi. - Buty powinny być obiegane. Najgorsze jest zabranie nowych butów na start - tłumaczył Michał Łasiński. - Ja moje buty układam do stopy przez jakieś 100 kilometrów - dodał.

Sprawdź też:
bieganie 1200.jpg
Biegologia. Od teorii do treningów w koronie

Jagoda Podkowska zaś, która w tym roku w Półmaratonie Warszawskim bierze udział po raz pierwszy, opowiadała o przebiegu jej przygotowań do biegu w ostatnich tygodniach przed startem. - Teraz trenuję trzy razy w tygodniu. Ostatnio na dystansie 15 kilometrów zmieściłam się w czasie 1,5 godziny i czułam się jak po mocnym treningu - mówiła.

Słuchając nagrania audycji dowiecie się też, co przed startem w Półmaratonie zjeść i czemu według Jagody Podkowskiej, zajmującej się dietetyką sportową, nie powinno być to mięso, a także, dlaczego, zdaniem Bartka Falkowskiego, zaraz po starcie nie należy dać się ponieść tłumowi. Ponadto w "4 biegu" Beata Sadowska opowiedziała o akcji charytatywnej "Biegam Dobrze".

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Jagoda Podkowska, Bartek Falkowski i Michał Łasiński (uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego 2017)

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 10.16

jsz

Piotr Galus, Michał Łasiński, Bartek Falkowski i Julia Podkowska w Czwórce
Piotr Galus, Michał Łasiński, Bartek Falkowski i Julia Podkowska w Czwórce
Czytaj także

Biegi w górach. O treningu z innej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 15:00
Ona uprawiała gimnastykę artystyczną i ćwiczy jogę, on zajmował się wspinaczką. Teraz Viola Piatrouskaya i Ilya Marchuk namawiają do tego, by biegiem ruszyć w góry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak promować polskie maratony zagranicą?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:10
Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na dłuższe biegi za granicę. Polskie zawody nie są już tak popularne wśród obcokrajowców. Co wpływa na taki stan rzeczy i jak można go zmienić?
rozwiń zwiń