X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauka pływania. Na nią nigdy nie jest za późno

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 15:00
Co trzeci Polak twierdzi, że nie potrafi pływać, a przecież woda powinna być dla nas naturalnym środowiskiem - z niej się składamy i w wodzie przychodzimy na świat. - Umiejętności oddechowe i ułożenia się na wodzie zapominamy po okresie dziecięcym. Dlatego wielu dorosłych w wodzie nie potrafi się poruszać - mówił trener pływania Paweł Rurak.   
Audio
  • Jak nauczyć się pływać w dorosłym wieku? (4 bieg/Czwórka)
W Czwórce przekonujemy, że nigdy nie jest za późno na naukę pływania (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce przekonujemy, że nigdy nie jest za późno na naukę pływania (zdjęcie ilustracyjne)Foto: lenetstan/Shutterstock.com
Sprawdź też:
galus basen 1200.jpg
Float fit. O hartowaniu ducha w wodzie

Pływanie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych - uspakaja i relaksuje. Wiele osób jednak czuje duży opór przed wejściem do wody. Jak go pokonać? - Bardzo dużo zależy od tego, czy przeżyliśmy w dzieciństwie traumę albo czy po prostu nie potrafimy pływać. Dlatego na początku zajęć zawsze podpytuję moich podopiecznych o ich przeszłość - tłumaczył Paweł Rurak. - Wypadki od pływania odpychają. Osoby z traumą potrzebują opieki i innych metod - dodał. Od czego zatem naukę pływania rozpocząć?

-Jeśli ktoś ma duże opory to na początku spotykamy się na płytkim basenie i robimy wszystko krok po kroku. Nauka prawidłowego oddychania w płytkiej wodzie jest bardzo ważna - zaznaczył Paweł Rurak. - Gdy przełamiemy pierwszy stres, to możemy zacząć pływać - wyjaśniał. W rozmowie z prowadzącym "4 bieg" Piotrem Galusem zaproszony ekspert mówił także, jak dobrać odpowiedni dla siebie pływacki styl, czy warto uczyć się pływać z płetwami oraz czy istnieją ludzie, dla których pływanie zawsze będzie czarną magią. 

Ponadto w audycji Justyna Tylczyńska odwiedziła trening pływacki Warsaw Masters Team.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Paweł Rurak (trener pływania)

Data emisji: 21.05.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/bch

Trener pływania Paweł Rurak w Czwórce/fot. Czwórka Trener pływania Paweł Rurak w Czwórce/fot. Czwórka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Float fit. O hartowaniu ducha w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 14:50
Po takim treningu boli cię każdy mięsień. - Na rozgrzewkę jest nauka łapania balansu, potem, w części głównej, mamy intensywny trening interwałowy, na koniec jest "challenge", czyli wzajemne zrzucanie się z desek - opowiada Małgorzata Łysik, instruktorka float fit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord Guinnessa - najdłuższa podwodna audycja radiowa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 15:36
W Dubaju dziennikarz Stu Tolan nadawał audycję radiową na żywo z największego aquaparku w tej części świata. Audycja trwała 5 godzin, 25 minut, 25 sekund, w wszystko działo się na głębokości 3 metrów.
rozwiń zwiń