Pierwszy raz na siłowni. Jak przełamać wstyd?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 11:40
Jak się okazuje, to uczucie nie jest obce, zwłaszcza kobietom. - Rozwiązaniem może być trener personalny albo doświadczona koleżanka, która wprowadzi nas w ten świat - przekonują instruktorki - Agata Dąbrowska i Kasia Bigos.
Audio
  • Pierwsze kroki na siłowni - jak wybrać miejsce, trenera i odpowiedni zestaw ćwiczeń? (4 bieg/Czwórka)
Odpowiednia motywacja to gwarancja naszego sukcesu na siłowni. Co jeszcze przyda się sportowym debiutantkom?
Odpowiednia motywacja to gwarancja naszego sukcesu na siłowni. Co jeszcze przyda się sportowym debiutantkom?Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Pressmaster

Kasia Bigos Dziewczyny motywuję swoją historią. Pierwszy raz byłam na siłowni w wieku 25 lat. Miałam do przełamania mnóstwo ograniczeń i barier. Krok po kroku udało mi się ze wszystkim poradzić  

Goście Czwórki podpowiadają, jak powinny wyglądać pierwsze kroki na siłowni. - Najlepiej zacząć od prostych form, na przykład podstawowego treningu fitness. Ogromne znaczenie ma też trener, który powinien wprowadzić debiutanta lub debiutantkę na sportowe salony - opowiada Agata Dąbrowska.

Kasia Bigos od lat pracuje z kobietami i wie, że otoczenie, w którym się ćwiczy, też ma niebagatelne znaczenie. - Dziewczyny na moich zajęciach ćwiczą przed lustrami i na nowo odkrywają siebie. Otwierają im się głowy, poprawia samopoczucie i wzrasta pewność siebie. Nie zawsze musimy dążyć do tego, by mieć ciało modelki bikini fitness. Wystarczy, że zrobimy tyle, ile jesteśmy w stanie - tłumaczy.   

Więcej o treningach dla początkujacych i siłowniach przyjaznych dziewczynom dowiesz się z nagrania audycji.

***

Czytaj także
aquacycling 1200.jpg
Aquacycling - skuteczny, ale czy przyjemny?

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Agata Dąbrowska, Kasia Bigos (trenerki)

Data emisji: 1.09.2017

Godzina emisji: 10.07

kul/ag

Czytaj także

Chcesz być fit? Zacznij podnosić ciężary

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 14:20
- Wiele kobiet przekonuje się do podnoszenia ciężarów, bo to dyscyplina, dzięki której polepsza się sprawność całego organizmu i gwarantuje równomierny rozwój wszystkich mięśni  - mówi szkoleniowiec Monika Olszewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bikini fitness - kulturystyka w kobiecym wydaniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 15:00
Mięśnie i proporcjonalna budowa ciała, ale także gracja i piękno - to definicja tej nowej mody w fitnessowym świecie. - To bardzo ciężka praca, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo i intensywnie my trenujemy i na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi - mówiła Kasia Dziurska Mistrzyni świata fitness.
rozwiń zwiń