Aerial joga. Poćwicz sobie w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:20
Jeśli znudziły Wam się zajęcia fitness, czy osiedlowa siłownia to namawiamy, by pobujać trochę na szarfie, w chuście albo w hamaku.
Audio
  • Aerial joga - co robi z naszym ciałem? (4 bieg/Czwórka)
  • Jak działa i dla kogo jest AirTrack ? (4 bieg/Czwórka)
Aerial joga, zwana inaczej jogą antygrawitacyjną lub air jogą (w hamaku) przeznaczona jest dla wszystkich.
Aerial joga, zwana inaczej jogą antygrawitacyjną lub air jogą (w hamaku) przeznaczona jest dla wszystkich.Foto: PonomarenkoNataly / Shutterstock.com

Czytaj także
joga 1200.jpg
Nie spinaj się. To przecież joga

Aerial joga to połączenie akrobatyki, sztuki cyrkowej, pilatesu, tańca i pozycji znanych z klasycznej jogi. - Możemy podwiesić nogę, rękę, albo zawiesić w chuście całe ciało - mówi Monika Łazuk, instruktorka w Astanga Joga studio. - Co więcej, możemy odwrócić się do góry nogami nad ziemią. To jest najfajniejsze w tej praktyce, bo pomaga rozluźnić napięte mięśnie - dodaje. 

Ćwicząc aerial jogę wzmacnia się mięśnie ramion i nóg - to na ich sile bazuje większa część ćwiczeń w podwieszeniu. Ale przede wszystkim praktyka w hamaku ma ogromne znaczenie dla naszego kręgosłupa.


Czytaj także
joga 1200.jpg
Joga dla dziewczyn z "Seksu w wielkim mieście"

Justyna Tylczyńska spotkała się także z trenerem akrobatyki Krzysztofem Markiewiczem, który tłumaczył, dlaczego w trakcie treningu warto korzystać ze ścieżki do skakania.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 15.15

kul/kd

Czytaj także

Beat połączył Karoliny, jogę, balet i fitness

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 15:17
- Yoga Beat stało się bazą do nowego systemu treningowego - mówią zgodnie Karolina Erdmann i Karolina Król. - Wspólnie stworzyłyśmy nowy system łączący taniec, balet, fitness i beat - dodają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czechy na dwóch kołach. Raj dla fanów jednośladu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 16:19
Czechy to nie tylko Praga czy Skalne Miasto, ale także prawdziwy raj dla rowerzystów. Można go zwiedzić aktywnie, w dodatku w przepięknych okolicznościach przyrody i bez tłumu turystów. 
rozwiń zwiń