Czechy na dwóch kołach. Raj dla fanów jednośladu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 16:19
Czechy to nie tylko Praga czy Skalne Miasto, ale także prawdziwy raj dla rowerzystów. Można go zwiedzić aktywnie, w dodatku w przepięknych okolicznościach przyrody i bez tłumu turystów. 
Audio
  • Czechy na rowerze - tu znajdziesz najpiękniejsze trasy (4. bieg/Czwórka)
Czeska Szwajcaria
Czeska SzwajcariaFoto: ivabalk/Pixabay

- Najlepsze miejsca do rowerowych wycieczek to okolice Usti nad Labem, która leży na trasie Łabskiej Ścieżki rowerowej. To część międzynarodowej trasy, która zaczyna się w Pradze i kończy prawie 1000 kilometrów dalej nad Morzem Północnym - mówiła Ania Gruszczyńska z Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego.

- To region niezwykle zróżnicowany pod względem krajobrazu. Znajdziemy tam pasmo Rudaw, Czeską Szwajcarię - piaskowcowe miasto skalne graniczące ze Szwajcarią Saksońską, wygasłe wulkany, łąki i winnice - wyliczała. 

Ile zajmuje pokonanie "Moravska stezka" i dlaczego jest uważana za jedną z najpiękniejszych rowerowych tras turystycznych? Jak wygląda rowerowa siatka Czech i z ilu tras możemy skorzystać? Która z nich prowadzi do Wiednia i jaki region nazywany jest "ogrodem Europy"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.  

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Ania Gruszczyńska z Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego.

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 17.07.2018

Godzina emisji: 15.36

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:12
To zaledwie 14-tysięczne polskie miasto na stałe wpisało się w historię Hollywood. - W Lipnie urodziła się Barbara Apolonia Chalupec, czyli Pola Negri - opowiada dziennikarka czwórki, Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato 1828 roku. Jak spędzał wakacje Fryderyk Chopin?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 14:30
Wybierzemy się 30 km na północny zachód od Sochaczewa. Do miejsca, w którym Fryderyk Chopin razem ze swoimi przyjaciółmi spędzał czas na muzykowaniu i spacerach po ocienionym parku.
rozwiń zwiń