"Żyj bardziej". Jak zmienić swoje życie w 30 dni?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:00
"Żyj bardziej" to wyzwanie dla ludzi czynu, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu oraz szukają naturalnej możliwości rozwoju. - Jesteśmy częścią natury i zostaliśmy stworzeni do ruchu. Zachęcam więc ludzi do mądrej aktywności - mówi autor książki, Mateusz Jasiński.
Audio
  • W jaki sposób i dlaczego warto "żyć bardziej" - tłumaczy Mateusz Jasiński (4. bieg/Czwórka)
Mateusz Jasiński
Mateusz JasińskiFoto: Timur Taran/mat. pras.

Biegam nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę. To dla mnie naturalne jak oddychanie. Gdy mam dokądś pójść - biegnę. Uczę ludzi, że bieganie to świetna, choć nie jedyna forma aktywności Mateusz Jasiński

- Pokazuję ludziom, jaki potencjał drzemie w ich ciele. Bo jedyne, co jest w życiu pewne to to, że mieszkamy właśnie w naszym ciele, a jedyną stałą jest ruch. Bo wszystko nieustannie się zmienia. Dlatego warto odkrywać siebie poprzez ruch. Ja to robię, studiuję wiele dyscyplin sportu i je ze sobą łączę - mówi Mateusz Jasiński.

Jak przekonuje, jego książka "Żyj bardziej" to nie poradnik, a wyzwanie. - Każdy może dojść do świetnego poziomu sprawności, ale pod warunkiem ciężkiej, a przede wszystkim mądrej pracy i konsekwencji - przekonywał Mateusz Jasiński. Jaki jest jego sposób na osiągnięcie formy, życie w zgodzie z własnym ciałem i jak w 30 dni poprawić swoją kondycję? Dlaczego warto medytować? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Mateusz Jasiński (autor książki "Żyj bardziej - 30 dniowe wyzwanie, które zmieni Twoje życie", założyciel TrenerBiegania.pl, Kulturaruchu.pl)

Data emisji: 10.02.2019

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

Jak schudnąć na wiosnę? "Jeść, ćwiczyć i nie powtarzać błędów"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
- Żeby schudnąć trzeba jeść. Regularnie. I ćwiczyć. Najlepiej pod okiem dobrego trenera - przekonują goście "4 biegu". Trenerzy Kasia Bigos i Andrzej Bogdał podpowiadają, jak zadbać o siebie - nie tylko na wiosnę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie zimą. "To nie koniec, ale początek sezonu"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 17:29
- W grudniu zaczynamy już przygotowania do sezonu wiosennego. Potrzebujemy kilku miesięcy regularnego biegania, by móc zrealizować cele, które teraz sobie zakładamy - tłumaczył Mateusz Łękawa, bloger, maratończyk, który przebiegł m.in. 150 km w niewiele ponad 34 godziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg na Szczyt Rondo 1 kondensuje emocje maratonu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 12:00
- Ten bieg to moje oczko w głowie, bo impreza łączy sport, pomaganie i fantastycznych ludzi - mówi Piotr Jakóbik, organizator Bieg na Szczyt Rondo 1.
rozwiń zwiń