Jak schudnąć na wiosnę? "Jeść, ćwiczyć i nie powtarzać błędów"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
- Żeby schudnąć trzeba jeść. Regularnie. I ćwiczyć. Najlepiej pod okiem dobrego trenera - przekonują goście "4 biegu". Trenerzy Kasia Bigos i Andrzej Bogdał podpowiadają, jak zadbać o siebie - nie tylko na wiosnę. 
Audio
  • Jak zadbać o siebie na wiosnę? (4 bieg/Czwórka)
Od lewej: Andrzej Bogdał i Katarzyna Bigos z córką Różą oraz Piotr Galus
Od lewej: Andrzej Bogdał i Katarzyna Bigos z córką Różą oraz Piotr Galus Foto: Czwórka/Piotr Galus

- Systematyczne jedzenie napędza metabolizm. Proponuję trzy pełne posiłki w ciągu dnia plus dwie małe przekąski, na przykład w postaci soku warzywnego - mówi Andrzej Bogdał, trener biegania.

Goście Czwórki podkreślają też, że bardzo ważny w procesie odchudzania jest rodzaj treningu. - Ja na przykład jestem fanką treningów interwałowego i siłowego. Ale z wyraźnym podkreśleniem, że nie wszystko jest dla wszystkich. Osoby z dużą nadwagą muszę mieć odpowiednio dopasowany zestaw. Namawiałabym na ćwiczenia wzmacniające oraz trening siłowy - dodaje Kasia Bigos.

Lepiej truchtać czy biegać? Jak radzić sobie z zakwasami? I jakich błędów unikać na siłowni? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji przygotowaliśmy także specjalny przewodnik, który pomoże podkręcić tempo spalania kalorii i wesprze ćwiczeniami lekką dietę redukcyjną.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Kasia Bigos (trenerka fitness), Andrzej Bogdał (trener biegania)

Data emisji: 8.04.2018

Godzina emisji: 10.15

kul

 

kul

Czytaj także

Bikini fitness - kulturystyka w kobiecym wydaniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 15:00
Mięśnie i proporcjonalna budowa ciała, ale także gracja i piękno - to definicja tej nowej mody w fitnessowym świecie. - To bardzo ciężka praca, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo i intensywnie my trenujemy i na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi - mówiła Kasia Dziurska Mistrzyni świata fitness.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Profesjonalna siłownia w domu - jak ją urządzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 15:06
Ilość sprzętu, jaką można umieścić w pokoju czy garażu nie dorówna wyposażeniu klubów fitness, jednak jak przekonywała ekspertka Czwórki, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie potrzeba tak wielu bardzo drogich maszyn.
rozwiń zwiń