Polski Kung-Fu Panda i pomaganie przez... triathlon

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 15:53
Michał Derlicki to fighter akrobata i pierwszy polski Kung-Fu Panda. W Czwórce spotkaliśmy się także z Janem Peńsko, triathlonistą, który dzięki tej dyscyplinie stara się... pomagać innym.
Audio
  • Michał Derlicki o swojej drodze od sportu do aktorstwa na deskach polskich i zagranicznych teatrów (4. bieg/Czwórka)
  • Jak pomagać dzieciakom przez... triathlon? Rozmowa z Janem Peńsko (4. bieg/Czwórka)
Jan Peńsko i Michał Derlicki
Jan Peńsko i Michał Derlicki Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Wszystko zaczęło się od kung-fu. Michał Derlicki rozpoczął treningi jako 18-latek, a to doprowadziło go do… aktorstwa w teatrze. - Na początku miałem tworzyć choreografię sztuk walk, ale po kilku miesiącach dostałem rolę. Z biegiem lat, grając w teatrze nabierałem doświadczenia, robiąc też różne inne projekty, m.in. kaskaderskie - wspominał Michał Derlicki. W końcu zrezygnował ze sportu zawodowego, całkowicie poświęcając się aktorstwu, ale dziś wraz z narzeczoną, jako duet, ćwiczą akrobatykę powietrzną. 

Jaką wiedzę trzeba mieć, by móc ćwiczyć na dużych wysokościach, i czy każdy może uprawiać ten sport? Jak wyglądają treningi Michała Derlickiego i w jaki sposób Polak dostał rolę w show na podstawie historii Kung-Fu Pandy? To w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Naszym gościem był także Jan Peńsko z Polskiego Związku Triathlonu, który dzięki zawodom w tej dyscyplinie pomaga dzieciakom. - Mówi się, że czwartą dyscypliną w triathlonie jest właśnie pomaganie - mówił w Czwórce współorganizator Mistrzostw Polski na dystansie średnim w triathlonie. W jaki sposób gość Piotra Galusa połączył sportową pasję z realizowaniem pasji pomagania innym i co każdy z nas może zrobić, by włączyć się w akcję? To także w nagraniach audycji.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Michał Derlicki (sportowiec, aktor), Jan Peńsko (triathlonista)

Data emisji: 2.06.2019

Godzina emisji: 10.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Relaks i dobra zabawa". Jak korzystać z sauny?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:00
Sauna jest dobra dla osób zmagających się z potreningowym bólem mięśni lub potrzebujących wyciszenia i chwili relaksu. Sucha czy parowa, a może mokra lub fińska? Co daje nam saunowanie i czy warto robić to zimą, czy może przez cały rok?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg na milę. Quebonafide już wystartował, a Ty?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
9 czerwca 2019 w Warszawie odbędzie się 3. Bieg na 1 Milę. Jak co roku, oprócz sportowej rywalizacji, na uczestników będą na czekać atrakcje.
rozwiń zwiń