Fitness slavica - jak połączyć ćwiczenia z ludowym tańcem?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 18:16
Na polskim rynku fitnessowym pojawiły się nowe zajęcia - fitness slavica. - Slavica to takie "folkowe cardio" - mówi Justyna Bolek, która stworzyła tę formę ruchu. 
Audio
  • O fitness slavica opowiada Justyna Bolek (4. bieg/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: vectorfusionart/Shutterstock.com

Każdy dzień jest dobry na to, by zacząć żyć zdrowo, uprawiać sport i zmieniać swoje nawyki żywieniowe Justyna Bolek

Zajęcia trwają około 50 - 60 minut, a podczas jednego treningu możemy spalić, jak przekonuje Justyna Bolek - nawet 600 kalorii. - To trening fitness, w którym tańce ludowe zostały zmodyfikowane do ćwiczeń fizycznych. To trening ciężki, wymagający, ale zarazem wesoły - mówiła gość Czwórki. - Są to zarówno podstawowe kroki fitness, jak i elementy tańca.

Justyna Bolek sama tańczyła przez kilkanaście lat w zespole folklorystycznym. Dodatkowo jest instruktorką fitness. Postanowiła więc połączyć obie pasje. - Nasze tańce folklorystyczne naprawdę wyróżniają się na tle innych. Są dynamiczne, na przykład oberek - tłumaczyła ekspertka. Dlatego w trakcie każdej sesji treningowej, jak podkreśla Justyna Bolek, ważny jest dźwięk - czyli energetyzujące okrzyki, ale także ludowa muzyka, specjalnie dobrana do tego sportu. 

W studiu Czwórki opowiadała o swoich doświadczeniach tanecznych poza granicami Polski, ale także o tajnikach fitness slavica. Zdradziła także czy trzeba mieć doświadczenia w tańcu, by móc uczestniczyć w zajęciach i dlaczego noworoczny trening warto przeprowadzić już pierwszego, a nie dopiero drugiego stycznia. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji, w której m.in. dużo dobrej muzyki >>>

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Justyna Bolek (trenerka, pomysłodawczyni fitness slavica, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku)

Data emisji: 27.12.2019

Godzina emisji: 16.05

kd


 


 


Czytaj także

Kangoo jumps - nowa moda podbija świat fitnessu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:42
Kangoo jumps to nie tylko skakanie w specjalnym obuwiu, ale treningi złożone z wielu różnych odmian fitnessu. Na czym polega ta dyscyplina? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chodź na Wiosła". Na czym polega ergofit?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:07
Fitness na wiosłach i do muzyki to autorski program prowadzony przez profesjonalnych wioślarzy z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego - Asię Dorociak i Filipa Fularę, to doskonały sposób, by przygotować kondycję przed sezonem i pracować nad sylwetką.
rozwiń zwiń