Rowery stacjonarne wracają do łask!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 11:16
Sale spinningowe zapełniają się na nowo. Okazuje się też, że ta odsłona sportu rowerowego to świetne przygotowanie do triathlonu. 
Audio
  • Jarek Witek i Sławek Nowak opowiadają o spinningu (4 bieg/Czwórka)
Zajęcia spinnigowe
Zajęcia spinnigoweFoto: Precor China/mat.pras.

Po krótkim okresie stagnacji w salach rowerowych ponownie pojawiły się tłumy a na zajęcia trzeba zapisywać się z dużym wyprzedzeniem.

- Teraz jesteśmy w okresie, że większość z nas realizuje swoje postanowienia noworoczne - zwraca uwagę Jarek Witek, master instruktor spinningu. - Pierwszy tydzień stycznia zaczyna się wielki boom. Kolejnym takim momentem będą przygotowania do wyjścia na plażę. Złoty okres w klubach fitness trwa od pierwszego tygodnia nowego roku do pierwszych dni wiosennych - dodaje.  

Spinning to sport oparty o indywidualny pomiar tętna Jarek Witek

Sławek Nowak, przygotowujący się do triathlonu, przyznaje, że i on znalazł swoje miejsce w sali fitness klubu, właśnie na zajęciach spinningowych. - Spinning to jest jeden z elementów, który powoduje, że mogę realizować swoje przygotowania rowerowe - opowiada w Czwórce. 

4 bieg Anna Krzemień Pound rockout workout 1200.jpg
Rockout Workout. Ćwicz jak muzyk kapeli rockowej

Jak w każdym treningu, tak i w spinningu bardzo ważne jest uświadomienie sobie, że trening to proces nabywania umiejętności, adaptacji na poziomie fizjologicznym i na poziomie głowy, co podkreśla gość Piotra Galusa.  - Staram się wprowadzić uczestników moich zajęć w tryb rozwojowy - podkreśla instruktor. - Gdy ktoś pojawia się w klubie często, z dużą dawka obaw, stresu, niepokoju czy da radę, czy wytrzyma. Uważam, że zadaniem instruktora jest zaopiekować się taką osobą, opowiedzieć jak wszystko funkcjonuje i działa i spróbować nakierować na ścieżkę rozwojową - dodaje.

Jak się okazuje na zajęciach spinningu nie ma podziału na grupy bardziej i mniej zaawansowane. Wszyscy ćwiczą razem. Jarek Witek podkreśla, że ten fakt instruktor musi mieć cały czas na uwadze, patrzeć na indywidualny trening w grupie, bo każda osoba ćwiczy według własnych parametrów. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Jarek Witek (Master Instruktor) i Sławek Nowak (podopieczny, triathlonista)

Data emisji: 24.01.2020

Godzina emisji: 16.20

pj

Czytaj także

Trening rowerowy zimą? Zacznij przygotowania do wiosny!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:45
Na zewnątrz niewielu rowerzystów. Jednak - jak przekonuje trener kolarstwa Wojciech Marcjoniak, już pod koniec stycznia warto rozpocząć przygotowania do wiosennego sezonu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata dobiega końca

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 21:03
Ta impreza sportowa trwa już prawie 2,5 roku. Sztafeta rowerowa Bike Jamboree właśnie dobiega końca. 14 grudnia uczestnicy ostatniego - 37. etapu wjadą na metę.
rozwiń zwiń