X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 14:47
- Bike Jamboree to impreza, która ma łączyć. Jej misją jest poznawanie ludzi, ale także samego siebie - mówiła uczestniczka czwartego etapu podróży Anna Łapińska.
Audio
  • Adela Uchmańska, Anna Łapińska i Artur Wysocki opowiadają o uczestnictwie w Bike Jamboree (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/skeeze

Julia Rosnowska Beata Kwiatkowska 1200.JPG
Julia Rosnowska: wyobraźnia to nasze jedyne ograniczenie

Podobnego zdania była zawodniczka piątego etapu Adela Uchmańska, która wyjaśniała, że impreza powstała z inicjatywy ludzi, których połączyła pasja do podróży i kolarstwa. - Razem tworzymy zespół, w którym relacje kształtują się dopiero w trakcie podróży, ponieważ zdarza się, że część zawodników poznaje się dopiero na lotnisku - mówiła.

Adela Uchmańska Pomimo różnego stylu życia i przyzwyczajeń w trasie staramy się być dla siebie wyrozumiali i rozumieć siebie nawzajem

Uczestnicy w rozmowie z Beatą Kwiatkowską złamali stereotypowe postrzeganie kolarza, który w podróży skupiony jest wyłącznie na swoim jednośladzie oraz dotarciu do celu. - Rower to doskonały sposób, żeby spotkać nowych ludzi i dobrze ich poznać. W drodze jesteśmy tuż obok siebie. Często i chętnie korzystamy z pomocy ludzi, na których trafiamy. Zarówno oni, jak i my jesteśmy otwarci na zawieranie takich znajomości. Mamy wtedy możliwość opowiedzenia o sobie, naszej sztafecie, kraju i kulturze - opowiadali na antenie Czwórki.

Artur Wysocki Opowieść o moim etapie podróży dotyczy ludzi, których udało mi się spotkać na swojej drodze, którzy pomogli mi oferując dach nad głową

Jak wyglądają kolejne etapy sztafety Bike Jamboree? Jak zaplanować i przygotować się do wielomiesięcznej, rowerowej podróży przez kilka krajów? Do jakich miejsc trafiły uczestniczki projektu? Czy taka trasa wymaga odpowiedniego sprzętu i jak przetransportować kilkunastokilogramowy bagaż wyłącznie na dwóch kołach? Jaki jest cel tej rowerowej imprezy i co łączy ją z harcerstwem? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Adela Uchmańska (uczestniczka etapu piątego imprezy Bike Jamboree), Anna Łapińska (liderka czwartego etapu), Artur Wysocki (samodzielny uczestnik etapu dziewiątego w Mongolii)

Data audycji: 10.02.2018

Godzina audycji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:35
Z Maćkiem Kucborą i Konradem Muraszkiewiczem, organizatorami objętego Czwórkowym patronatem kultowego festiwalu Bike Town Przemyśl, rozmawiamy o ekstremalnym oraz bardziej amatorskim szaleństwie na jednośladach, m.in. na pumptrackach.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jednośladem po Dalekim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 19:08
Rowerem przez północny Wietnam do południowych Chin wybrali się ojciec z synem - Arkadiusz i Adam Recławowie. W Czwórce opowiedzieli o swoich przeżyciach oraz o tym, czy warto w tamte rejony świata zapuszczać się jednośladem.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak na rowerze. "Ciągle jeszcze ma pod górę"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 18:15
Polacy coraz częściej zamieniają samochód albo komunikację miejską na rower. Czy w rowerowych ambicjach zaczynamy doganiać Danię i Holandię?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tandemem do Laponii. "Pies był dla nas najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:19
By dostać się do Laponii rowerem z przyczepką, rzucili wszystko i przez rok układali sobie życie na nowo. - Po prostu chcieliśmy popularyzować podróżowanie z psami - mówią w Czwórce Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, którzy nasze studio odwiedzili wraz z Kadlukiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Long Way". O wyprawie ponad to, co w głowie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 13:50
- W podróżach nie chodzi tylko o to, by geograficznie przemieszczać się po świecie. Mnie interesują także podróże w głąb siebie - opowiada Weronika Mliczewska, podróżniczka i reżyserka.
rozwiń zwiń