Bike Jamboree. Rowerowa sztafeta dookoła świata dobiega końca

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 21:03
Ta impreza sportowa trwa już prawie 2,5 roku. Sztafeta rowerowa Bike Jamboree właśnie dobiega końca. 14 grudnia uczestnicy ostatniego - 37. etapu wjadą na metę.
Audio
  • O sztafecie rowerowej Bike Jamboree 2017-2019 opowiadają organizatorzy i uczestnicy (4. bieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: dolomite-summits / Shutterstock.com

rower 1200.jpg
Bike Jamboree - sztafeta rowerowa w duchu zero waste

- Rower stał się częścią naszego życia. Chyba najważniejsze jest, że wszystkie sytuacje na trasie są spontaniczne. Nawet jeśli jest ci ciężko i nie wiesz, gdzie będziesz nocować danego dnia, zawsze znajdzie się ktoś, kto ci pomoże. Różnice kulturowe zacierały się i w Maroku i w Kazachstanie - opowiadała Adela Uchmańska, uczestniczka sztafety. - To było wiele etapów, bardzo różnorodnych i trudnych, bo na terenach różnych krajów. Ostatni etap, w Polsce to właściwie komfort podróżowania - mówił zaś Zbigniew Popowski, współorganizator przedsięwzięcia, który przejechał Gruzję, Armenię, północny Iran i Azerbejdżan. - Za nami blisko 400 km, wiele miłych spotkań z ludźmi. Potwierdza się, że Polacy są bardzo gościnni, ale pogoda nas nie rozpieszczała - mówiła Anna Łapińska, z którą połączyliśmy się telefonicznie, bo tuż przed rozmową z Czwórką zakończyła swój udział w sztafecie w Gnieźnie. 

rowerzysta 1200.jpg
Trening rowerowy zimą? Zacznij przygotowania do wiosny!

ZOBACZ WIĘCEJ Rowerowa sztafeta Bike Jamboree w 2018 roku >>>

W projekcie wzięło udział ok. 200 rowerzystów. Większość z nich przed startem się nie znała. Spotkają się dopiero na mecie. Jak będzie wyglądała impreza finałowa? Co spotykało uczestników na trasie, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć? I czy organizatorzy Bike Jamboree już planują kolejne wydarzenia sportowe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Adela Uchmańska, Zbyszek Popowski (organizatorzy Sztafety)

Data emisji: 6.12.2019

Godzina emisji: 16.05

kd

Czytaj także

Trening rowerowy zimą? Zacznij przygotowania do wiosny!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:45
Na zewnątrz niewielu rowerzystów. Jednak - jak przekonuje trener kolarstwa Wojciech Marcjoniak, już pod koniec stycznia warto rozpocząć przygotowania do wiosennego sezonu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg na 1 milę. Na starcie Quebonafide, Stasiak i ekipa Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 14:00
Na stadionie warszawskiego AWF odbyła się trzecia edycja biegu na 1 milę. Na starcie spotkać można było Taco Hemingway'a, Quebonafide i Stasiaka, a także ekipę Czwórki, która objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kangoo jumps - nowa moda podbija świat fitnessu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:42
Kangoo jumps to nie tylko skakanie w specjalnym obuwiu, ale treningi złożone z wielu różnych odmian fitnessu. Na czym polega ta dyscyplina? 
rozwiń zwiń