Bikram joga. O medytacji w ruchu i w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 18:00
- Tak, jak prysznic jest dla kogoś, kto się wybrudził, tak bikram joga jest dla tych, którzy są pospinani i nierozciągnięci - mówi Marta Hodgdon ze studia bikram jogi w Warszawie. - W wysokiej temperaturze i wilgotności ciało zwiększa swoją elastyczności, a organizm oczyszcza się z toksyn. 
Audio
  • Bikram joga - wszystko, co powinniście wiedzieć o najgorętszej formie jogi (4 bieg/Czwórka)
Marta Hodgdon, Natalia Uliasz
Marta Hodgdon, Natalia UliaszFoto: Piotr Galus/Czwórka

Czytaj także

joga 1200.jpg
Aerial joga. Poćwicz sobie w powietrzu

Intensywny trening i widoczne efekty

Popularna w Stanach Zjednoczonych bikram joga szturmem zdobywa praktycznie wszystkie zakątki świata. Wysoka temperatura (ok. 40 st, Celsjusza) i duża wilgotność powietrza, a w takich warunkach odbywają się zajęcia, rozluźniają mięśnie i stawy, dodatkowo zwiększają też intensywność wysiłku. - Bikram jogę można ćwiczyć nawet kilka razy dziennie, ale trzy razy w tygodniu to jest dobra praktyka. Taka regularność szybko zapewnia widoczne rezultaty - mówi Marta Hodgdon.

Balans ciała i ducha

Bikram joga to 90-minutowe zajęcia składające się z 26 asan i dwóch ćwiczeń oddechowych. - To trening, który wymaga dużego skupienia. Wystarczy spojrzeć w bok, rozproszyć myśli i wypada się z rytmu. Balans jest tu podstawą, przydaje się także medytacja - zaznacza Natalia Uliasz.

Czytaj także
Natalia Przybysz foto_Silvia_Pogoda 1200.jpg
Natalia Przybysz: joga jest sposobem na życie

Bikram joga na zbędne kilogramy

Bikram joga mimo, że uprawiana w wysokiej temperaturze, uznawana jest za jedną z najprostszych odmian jogi. Taka aktywność na pewno pomoże też osobom, które chciałyby schudnąć. W trakcie treningu można spalić nawet 1000 kalorii i - jak zapewniają goszczące w studiu ekspertki - całkowicie stracić ochotę na niezdrowe przekąski.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Marta Hodgdon, Natalia Uliasz

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 16.05

kul/pg

Czytaj także

Trener Remigiusz Stachelek radzi, jak mieć szczupłą sylwetkę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 13:20
Przedwiośnie to czas, w którym popełniamy najwięcej błędów w dbaniu o szczupłą sylwetkę. - Na siłowni mieszamy treningi, nie znamy właściwej kolejności wykonywania ćwiczeń i odchudzamy się na siłę - wyjaśnia Remigiusz Stachelek i podpowiada, co zrobić żeby mieć lepszą sylwetkę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pilates cię nudzi? Spróbuj ćwiczyć piloxing

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 16:05
- Dyscyplina łączy elementy boksu, tańca i pilatesu. Jest atrakcyjna głównie dla kobiet i naprawdę daje mnóstwo energii - zapewnia instruktorka Justyna Kaźmierczak.
rozwiń zwiń