Od czego zacząć, jeśli chcesz uprawiać... wioślarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 10:00
Buduje siłę, kondycję i sylwetkę - trening na ergometrze wioślarskim, to sport, który angażuje 90 procent ciała. Od czego zacząć trenowanie wioślarstwa?
Audio
  • Wioślarstwo - od czego zacząć? (4. bieg/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Stanislav71/Shutterstock.com

- Na razie trenujemy dwa razy w tygodniu, potem przyjdzie czas na pięć treningów, a tuż przed zawodami - dwa razy dziennie, plus jeden dzień odpoczynku - mówią goście Piotra Galusa. jak podkreślają, samo przygotowanie łódki do zejścia na wodę trwać może nawet do kilku godzin. Zanim jednak wsiądzie się do łódki, przyszłych zawodników i adeptów tego sportu czekają długie godziny, dni i tygodnie na siłowni. 

ZOBACZ TAKŻE Jak poprawić formę w 24 minuty? >>>

Co zmieniło się w wioślarstwie przez ostatnie lata i jak wygląda rynek wioślarski w Polsce? Czy wioślarze to prawdziwi celebryci? I na czym polegają mistrzostwa w wioślarstwie od kuchni? Czy każdy wioślarz ma własne wiosła? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także o Akademickich Wioślarskich Mistrzostwach Polski, sprawdziliśmy, jak wioślarstwo rozwija się na zachodzie Europy i dowiedzieliśmy się, kto powinien zacząć uprawiać ten sport.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Maciej Jasiński i Sebastian Łanda (z wioślarskiej ósemki Politechniki Wrocławskiej)

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 10.13

kd/pj

Czytaj także

Reebok Ragnar White Cliffs. Czwórka w biegu po białych klifach Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:22
Reebok Ragnar White Cliffs to ponad 270 km wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii do przebycia, ponad 24 godziny rywalizacji. W biegu wziął udział nasz dziennikarz Piotr Galus, który relacjonował na antenie Czwórki wydarzenia z trasy, ale nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń