Jak zacząć na wiosnę przygodę z rolkami?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 21:17
- Jeśli nie przywykliśmy do uprawiania aktywności na co dzień, to pierwsze rolki warto wypożyczyć zamiast inwestować w zakup. To wymagający sport i szybko można się zniechęcić - przestrzegał w Czwórce rolkarz i instruktor tej dyscypliny Patryk Przyczyna.
Na łyżworolkach jeździ już kolejne pokolenie młodych ludzi
Na łyżworolkach jeździ już kolejne pokolenie młodych ludziFoto: Glow Images/East News

shutterstock squash sport 1200.jpg
Squash. "To jak szachy i boks na korcie"

W dobie pandemii, gdy zamykane są kolejne kluby sportowe, rolki stanowią dobrą alternatywę dla amatorów. - Zimą oczywiście jeździ na nich mniej chętnych, ale wiosną na ulicach można zobaczyć bardzo wielu rolkarzy - mówił w rozmowie z Czwórką Patryk Przyczyna z miłośnik tej dyscypliny z Iloverolki.pl.

Posłuchaj
14:37 4bieg rolki 19032021.mp3 Jakie rolki wybrać i dlaczego warto zacząć swoją przygodę z tym sportem? (4. bieg/Czwórka) 

Jak przekonywał gość Czwórki, zainteresowanie rolkami jest z roku na rok coraz większe. - Rolki traktowane są już dziś nie tylko jako hobby, ale także jako rodzaj transportu - tłumaczył. 

Posłuchaj także:

Zanim zaczniemy przygodę z rolkami warto wypożyczyć swój pierwszy sprzęt, zainwestować w lekcję pod okiem instruktora i sprawdzić, czy to sport dla nas Patryk Przyczyna

- Jeżdżąc po Polsce widzę, że im mniejsze miasto, tym warunki do uprawiania rolek są trudniejsze. W dużych miastach organizowane są zawody w tej dyscyplinie, a mieszkańcy przyzwyczajeni są do rolkarzy. Do tego chodniki są szersze, mamy też skateparki - mówił gość Czwórki. Jak wyliczał, jedną z popularnych imprez dla rolkarzy jest "Nightskating", czyli noc, podczas której kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób jedzie obok siebie. - Najlepsza była w Kijowie, gdzie z jednej strony trasa jest trudniejsza, ale z drugiej panuje dużo lepsza samodyscyplina uczestników - mówił gość Czwórki.

Posłuchaj także:

Gość Czwórki tłumaczył także zawiłości przepisów, dotyczących rolkarzy. - W Polsce traktowani są jak piesi i powinni poruszać się chodnikiem zgodnie z literą prawa. Rolkarze poruszają się jednak zbyt szybko i mogą przestraszyć osoby idące. Z drugiej strony na ścieżkach rowerowych nie są mile widziani przez tamtejszych uczestników. Na ulicach między samochodami zaś mogą stworzyć zagrożenie, albo narazić się na niebezpieczeństwo - tłumaczył ekspert. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Patryk Przyczyna (miłośnik rolek z Iloverolki.pl)

Data emisji: 19.03.2021

Godzina emisji: 16.17

kd


Czytaj także

Kangoo jumps - nowa moda podbija świat fitnessu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:42
Kangoo jumps to nie tylko skakanie w specjalnym obuwiu, ale treningi złożone z wielu różnych odmian fitnessu. Na czym polega ta dyscyplina? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dagmara Wawrzyniak i jej Cardiomasakra. "Zrób sobie figurę sarenki"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 09:29
 - Cardiomasakra to program treningowy, skupiający w sobie elementy treningu cardio, ale także funkcjonalnego i crossfitu - tłumaczyła Dagmara Wawrzyniak, która  stworzyła tę metodę.
rozwiń zwiń