Plenerowe imprezy sportowe. W jakiej odbędą się formie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:30
Można już uprawiać sport na świeżym powietrzu, bo obostrzenia zostały zniesione. Biegacze zacierają ręce i robią formę przed startami, a wszystko wskazuje na to, że nadchodząca jesień obrodzi w imprezy biegowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Drazen Zigic

Bieganie szybkich i krótkich dystansów jest dobrym przygotowaniem do biegów ulicznych, bo buduje wytrzymałość siłową Magdalena Sołtys

Zmęczysz się, ale pomożesz

1MILA Warszawa i 1MILA Poznań odbędą się: 11 września na stadionie AWF Warszawa i 26 września na stadionie POSiR Golęcin. - Zanim jednak spotkamy się na starcie, zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnej Charytatywnej 1MILI - zachęca współorganizatorka biegu, Magdalena Sołtys. - To charytatywna zabawa, w której nie chodzi o ściganie się tylko o pomaganie. Każdy indywidualnie biegnie milę tam, gdzie jest, tam, gdzie może. Rejestruje swój bieg na zegarku albo w aplikacji i wprowadza dane na naszą stronę. My te wszystkie mile przeliczamy na złotówki, które przeznaczamy na cele charytatywne, czyli wsparcie programu stypendialnego "WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ" Fundacji Zdrowy Ruch - dodaje. Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana i wyłaniani są etapowi zwycięzcy. Nagrody otrzymują nie tylko ci najszybsi, ale też najbardziej zaangażowani uczestnicy. Akcja potrwa do 20 czerwca 2021.

Posłuchaj
16:14 CZWÓRKA 4 bieg - 23.04.2021.mp3 Do biegu, gotowi, start! Jakie imprezy sportowe odbędą się w tym roku? (4 bieg/Czwórka) 

Mamy nadzieję, że Puchar Maratonu Warszawskiego zmobilizuje wszystkich tych, którzy w pandemii zaniedbali treningi i pomoże im je usystematyzować Magdalena Skrocka

Najpierw puchar, potem maraton

Pierwszy Maraton Warszawski, jeszcze pod nazwą Maraton Pokoju, wystartował 30 września 1979 roku. W tym roku impreza odbędzie się po raz 43. - 26 września 2021 roku. - Przed oficjalnym biegiem przygotowaliśmy Puchar Maratonu Warszawskiego, czyli cykl 5 wirtualnych biegów testowych, które mają za zadanie wesprzeć biegaczy w przygotowaniach do startu w 43. Maratonie Warszawskim - opowiada Magdalena Skrocka z Fundacji "Maraton Warszawski". - Zaczynamy w najbliższy weekend od sprawdzianu kontrolnego na 5 km. Cały cykl przygotowań potrwa pięć miesięcy i z każdym kolejnym biegiem będziemy zwiększać dystans o kolejną piątkę. 

Posłuchaj także:

Dla jednych fitness czy crossfit to moda, dla innych styl życia. Naszym zawodnikom w treningach nie przeszkodziły nawet zamknięte siłownie Dawid Kujawski

Atleci w Krotoszynie 

W tej imprezie rywalizują najlepsi Atleci z Polski i Europy. Organizatorzy zawodów w Krotoszynie zapowiadają, że LOGinLAB odbędzie się już w sierpniu. - Opieramy się na statystykach z zeszłego roku i wierzymy, że wakacje dadzą nam zielone światło - mówi Dawid Kujawski z LOGinLAB. - O formę zawodników jestem spokojny, a co za tym idzie, o rywalizację również - dodaje rozmówca Piotrka Galusa. 

*** 

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Magdalena Sołtys (współorganizatorka biegu 1.Mila), Magdalena Skrocka (Fundacja "Maraton Warszawski"), Dawid Kujawski (LOGinLAB)

Data emisji: 23.04.2021

Godzina emisji: 16.08

kul


Czytaj także

Pandemię czujemy w kościach. Jak zadbać o kręgosłup?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 19:00
W czasie pandemii zamieniliśmy firmowe biurka na stoły i kuchenne blaty, by pracować i uczyć się w domu. Po roku home office'u część z nas zaczyna odczuwać w różnych odcinkach kręgosłupa dyskomfort, a nawet ból.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Squash. "To jak szachy i boks na korcie"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 17:30
Dziś, gdy często jesteśmy zamknięci w domach, każdy ruch jest cenny. Gra w squasha pozwala spalić nawet 900 kalorii w ciągu jednego meczu. Jest więc skuteczniejsza niż pływanie czy jazda na rowerze. I można ją uprawiać o każdej porze roku.
rozwiń zwiń