"Młodzi mistrzowie". Pomaganie poprzez... walkę

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:34
- Przez lata pracowałem wolontaryjnie m.in. dla młodzieży wykluczonej. Tak wtedy, jak i dziś, przyświecała mi idea społecznej odpowiedzialności. To biznes, ale przede wszystkim spłata indywidualnego długu - mówił Grzegorz Sobieszek, trener i zawodnik tajskiego boksu.
Audio
  • O sztukach walki dla każdego opowiada Grzegorz Sobieszek (4. bieg/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: klimkin/Pixabay

- Mój pierwszy trener pozwolił mi ćwiczyć za darmo, bo wiedział, że nie mam pieniędzy na treningi. Korzystałem z jego dobrego serca i odpracowywałem to w różnych formach dla klubu - wspominał w rozmowie z Piotrem Galusem Sobieszek. Dziś gość Czwórki sam współorganizuje darmowe kursy sztuk walki dla młodzieży z trudnych środowisk. Projekt "Młodzi mistrzowie" współtworzą także federacja KSW i Akademia Gorila. - Chcieliśmy tym projektem pokazać, że można "systemowo" pomagać młodzieży defaworyzowanej. Weryfikujemy naszych uczestników i dajemy szansę tym, którzy naprawdę rzeczywiście jej potrzebują - mówił Grzegorz Sobieszek. Jak wyglądają takie treningui, kto może wziąć w nich udział i jak to zrobić? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Grzegorz Sobieszek (Akademia Gorila, trener i zawodnik tajskiego boksu, jeden z współorganizatorów projektu "Młodzi Mistrzowie")

Data emisji: 10.07.2018

Godzina emisji: 15.15

kd/kul

Czytaj także

Boks pod krawatem, czyli trening na poziomie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 16:07
Boks to sport, który kojarzy się z chaotycznym biciem, krwią, połamanymi nosami. Okazuje się jednak, że można tę dyscyplinę trenować zupełnie inaczej. - Chodzi przede wszystkim o wyrabianie hartu ducha i pewności siebie - mówi Michał Łagunionok, jeden z twórców "Kursu obrony przed chamstwem".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Treningi z ciężarami - stworzone także dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 15:38
- Kettle sztangi i martwy ciąg są nie tylko dla facetów. Odpowiednio wykonywane spalają tyle samo kalorii co kardio, a na dłuższą metę są nawet skuteczniejsze - przekonują Marta Malec i Marek Gunia z Barbell Club Warszawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamień chemię na energię. O zdrowych przekąskach na wynos

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:00
- Naszym największym wrogiem jest cukier. To węglowodan prosty, rafinowany. Takich rzeczy w ogóle nie powinniśmy jeść, a jemy i to za dużo - ostrzega Julita Bator, autorka książki "Zamień chemię na energię".
rozwiń zwiń